V dnešním článku Vám chceme představit náš nový e-book Přebalování od A do Z. Pravidelným čtenářům našeho blogu asi neuniklo, že poslední dobou je více článků s tematikou týkající se miminek. Musím přiznat, že tento trend bude pokračovat, protože k nám v červenci přiletí čáp :o). Takže inspirace, co vše se dá tvořit pro miminko, se na nás valí ze všech stran.
Když jsem si začala chystat výbavičku, došlo i na plenky. S Vandou jsme látkovaly, takže s druhým miminkem je volba také jasná. Když jsem se však koukla na internet, zda není něco nového a převratného ve světě látkových plínek, našla jsem spoustu informací. Proto jsem se rozhodla, že jako mamas mamky připravíme článek o látkových plenkách. Z článku se však stal e-book se základními informace o plenkách, materiálech a s postupy s názornými fotografiemi, co si může doma maminka či babička na přebalování připravit.
Nejlepším doporučením je rada kamarádky, která už plenky vyzkoušela na svém miminku. Já dostala radu od Barči a byla jsem spokojená. Takže, pokud potřebujete názor další kamarádky, přečtěte si náš e-book Přebalujeme od A do Z. My jsme preferovaly vícevrstvé plenky v kombinaci se svrchními kalhotkami z materiálu PUL doplněné vkládacími a separačními plenkami. Savé jádro má miminko mezi nožičkami, plenky rychle schnou, snadno se s nimi manipuluje (věší, žehlí) a pořizovací náklady nejsou tak vysoké. A celou přebalovací výbavu si můžete pořídit sama, nebo kombinovat koupené plenky a ušité svrchní kalhotky. No, řekla bych, že je to závislé na čase. Pokud vše šijete v předstihu s miminkem v bříšku, je to snazší než s miminkem v postýlce vedle.
Musím napsat, že mě chytlo šití vícevrstvých a vkládacích plenek. Postup je snadný nařezat – poskládat – vyžehlit – prošít – obšít. Měla jsem tak velkou chuť šít plenky, že jsem sáhla po flanelovém povlečení, které jsem dostala od babičky (se slovy, že se mi bude na něco hodit), které mi leželo ve skříni. Bylo to povlečení z poctivého materiálu a už několikrát prané, takže ideální savý materiál. U vícevrstvých plenek jsem také zkoušela různé velikosti, prostě jsem se u šití plenek odreagovávala. Vždy jsem pracovala na jedné operaci – jeden večer jsem řezala, druhý žehlila, třetí šila. Pak jsem vytvářela úhledné hromádky, když jsem plenky skládala. Vše jsem rozložila na našem velkém jídelním stole a kochala se výsledkem. Doma, když jsem sedla ke stroji, se mě potom všichni ptali – už zase šiješ plenky? Hrdě jim říkám, že ne, ale z nějakého hezkého, třeba puntíkatého či vzorovaného flanelu, bych hned několik plenek ušila :o). Některé výrobky – třeba síťky na plenky nebo pytel na plenky můžete používat i v „nepřebalovacím“ období. Síťky na praní ostatních citlivých věcí, pytel na vlhké oblečení nebo třeba mokré plavky. No už se na to přebalování těším :o)
A pro všechny, kteří ještě váhají, zda mají látkovat, je tu náš nový e-book Přebalujeme od A do Z.
Co si podle našeho e-booku můžete sami ušít pro miminko na přebalování:
Co se dočtete v našem e-booku:
Přeji všem, aby si období přebalování užívali dle libosti bez ohledu na použité plenky.
A měli spokojená a šťastná miminka.
Dáša
Trošičku v knize postrádám kalhotkovou plenku 🙁
Díky za názor, Mary. My jsme kalhotkové pleně nikdy nepřišly na chuť, a tak nebyla motivace ji šít ani tvořit na ni střih. Ale věřím, že někomu chybět může. B.
Obrovská gratulace Dáši. Užívej na maximum krásného jiného stavu, já na ten čas těhotenství a porod moc ráda vzpomínám, bylo to krásné. Taky bych do toho šla ještě jednou, ale ty dvě děti už jsou na mě někdy moc…hlavně buďte zdraví, Adéla.
Díky :o), všechno je v pohodě, jen ten čas tak rychle letí, no jako vždy. Dáša