On-line video kurz

ŠIJI JAKO PROFÍK

Cena:

1 580 Kč

Popis produktu:

Začínáte se šitím a chcete mít hned od začátku jasno v základních i pokročilých technikách? Nebo už nějaký čas šijete, ale stále Vám uniká smysl některých postupů a bádáte nad základními věcmi? Chcete umět řešit základní problémy, které při šití mohou vzniknout a nehroutit se při každém přetržení nitě?

Pak čtěte dále!

Připravily jsme pro Vás on-line video kurz Šiji jako profík. Ve čtyřech lekcích se naučíte používat střihy, stříhat a řezat díly, předcházet nejčastějším problémům při šití a poznáte několik profi technik, které Vaše šití posunou o level výše.

Šití pro Vás bude zase o kus větší  zábavou. 


    Co on-line video kurz obsahuje:

Kurz obsahuje 4 lekce - 9 videí. Délka každého z nich je kolem 20 minut. Získáte tedy materiál v délce skoro 3 hodin nabitý informacemi. Témata jednotlivých lekcí jsou vybrány tak, aby objasnily vaše nejčastější dotazy a problémy, se kterými se u šití setkáváte.

Své si tam najdou jak úplní začátečníci, tak i zkušenější švadlenky samoučky, kterým základy mnohdy chybí.

První lekce je zaměřena na vše okolo střihů.

Prozkoumáme střihy v časopisech i v elektronické podobě. Naučíme vás s nimi pracovat a vysvětlíme si základní informace na střizích uvedené. Střihová příloha v časopise už pro vás nebude nepřehlednou změtí čar.

Ve druhé lekci se podíváme na střihání dílů a vše kolem této problematiky.

Projdeme si různé pomůcky na stříhání a značení látek a ukážeme si, jak je používat. Zaměříme se na látku jako takovou, na její směry a vysvětlíme si, jak střih na látku pokládat.

Po absolvování třetí lekce už pro vás nebude nic při šití problém.

Trhá se vám často nit nebo láme jehla? Projdete si jednotlivé body této lekce a příčina vám bude hned jasná. Váš steh je stále nějaký nevzhledný a klikatí se do všech stran? Tak ho společně doladíme do puntíku. A co pak, když stroj z ničeho nic nešije? Vsadíme se, že jedna z příčin uvedených v této lekci, to bude mít na svědomí.

Ve čtvrté lekci si posvítíme na zajímavé profi techniky, které se vždy hodí.

Prošití - dodá doma šitému oděvu profi vzhled jen když je správně provedeno. Jak na to, aby bylo dle vašich představ se podíváme v této lekci. A nezůstaneme jen u prošití. Probere důkladně šití oblouků a zatáček všeho druhu, šití rohů, ať už těch vnějších nebo vnitřních bude snadné, když budete vědět, jak na to.

    Co se v on-line kurzu naučíte:

Lekce 1

V první lekci se naučíte vše okolo střihů.

 • Seznámíte se s různými typy střihů a dovíte se, kde je sehnat.
 • Pochopíte střihy z časopisů. Ten zmatek čar a údajů v popisku už pro vás nebude noční můrou.
 • Poznáte rozdíl mezi střihem a šablonou.
 • Naučíte se používat střihy v PDF.
 • Dozvíte se tipy, jak přehledně skladovat střihy.

Lekce 2

V druhé lekci se naučíte díly z látky podle připraveného střihu vystřihnout.

 • Seznámíte se s pomůckami vhodnými na střihání a značení látek.
 • Dozvíte se, proč se látka chová v různých směrech různě a jak je nutné střih na látku umístit, aby nám bylo ve výsledném oděvu dobře.
 • Uvidíte na příkladu, jak díly střihat.
 • Seznámíte se s alternativou střihání - s řezacím kolečkem - a jeho výhodami.
 • Dozvíte se kam a jaké se dávají švové přídavky. 

Lekce 3

Ve třetí lekci se naučíte předcházet problémům při šití a řešit je, když nastanou.

 • Seznámíte se se základními požadavky na ergonomii šití.
 • Poznáte příčiny trhání nitě a lámání jehel ve stroji.
 • Naučíte se doladit steh, aby byl krásný ze všech stran. 
 • Ukážeme si, proč se vám nedaří ušít pěkný rovný steh.
 • Dozvíte se co dělat, když najednou stroj nešije. 

Lekce 4

Ve čtvrté lekci se naučíte několik technik, jak dosáhnout profi výsledku i při domácím šití. 

 • Seznámíte se důkladně s technikou prošití, aby oděv zdobilo a ne kazilo.
 • Naučíte se šít obloučky a zatáčky.
 • Vysvětlíme si pojem podsádka a stabilizační steh.
 • Pochopíte proč a kde dělat V-nástřihy a kde potřeba nejsou.
 • Naučíte se šít perfektně také ostré rohy.
 • Pochopíte, kde rohy sestřihnout a kde je naopak nechat být.
 • Naučíte se několik tipů pro žehlení, aby byl výsledek perfektní.

    Kde a kdy kurz probíhá?

Kurz probíhá on-line, tedy na internetu. Dostanete se k němu odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Máte ho tedy k dispozici přesně v tom čase, kdy se vám to hodí a když na to máte čas a chuť. Nemusíte nikam jezdit, tahat tam šicí stroj, zajišťovat hlídání dětí apod.

Kurz je součástí našeho klubu ŠIJEME SPOLU. Pokud už jste členem, přidá se vám v menu záložka s kurzem a všechny vědomosti tak budete mít pěkně pohromadě.

Pokud členem ještě nejste, tak vám po zakoupení vygenerujeme přístupy do klubu, jehož součástí budete mít i kurz ŠIJI JAKO PROFÍK. 

Všechny informace, kurz, odkazy na střihy a videa zdarma u nás máte pěkně pohromadě pod jednou střechou.


Kurzem Vás bude provázet Dáša. Její styl už znáte z našich videí zdarma, takže by Vás nemělo nic překvapit. Pokud Dášu neznáte, tak mrkněte na videa na našem youtube kanále zde


BONUS #1

Praktická tabulka na zapisování tělesných měr. Aby se vám míry všech členů rodiny lépe zaznamenávaly a zároveň jste mohli sledovat vývoj a růst dětí také v čase, je pro Vás v 1. lekci nachystaný odkaz na stažení tabulky, do které si můžete míry zapisovat i s datem pořízení. 

BONUS #2

Střihy, které vytvoříte, je dobré ukládat tak, aby bylo i jejich další použití pro Vás snadné - poznačit si tedy k nim dostatek údajů, jako je vznik střihu, komu je určen, velikosti, látka z jaké jste šili, úpravy provedené na střihu, apod. K tomu jsme pro Vás připravily přehledný střihový list.

A ještě pár dalších, ale to se nechte překvapit...

    Co budete potřebovat:

Vlastně nic, co už doma nemáte. 🙂 Jen počítač, tablet nebo chytrý telefon, na kterém si budete moci videa přehrát a otevřenou mysl a chuť učit se novým věcem.

A jako vždy se bude hodit ještě trocha času a hlavně radost z tvoření.


On-line kurz se 4 lekcemi, 9 videi a skoro 3 hodinami informací.

Střihový list a tabulka pro zápis velikostí a jiné... nechte se překvapit.

Motivující prostředí kurzu s úkoly ke každé lekci.

    Co si o kurzu myslíte vy, švadlenky?

Kurz se mi moc líbil. Struktura přehledná, technicky vše fungovalo, jak mělo. Jinak kurz se podle mě určitě hodí nejen pro začátečníky, ale i mírně pokročilé až pokročilé. Sama sebe bych odhadla na mírně pokročilou - pokročilou, takže některé pasáže byly spíš pro zopakování (např.lekce 1 kde najít a jak udělat střih), ale i v nich jsem našla vždy něco nového (u dělaní střihů, to byl např. tip jak si střihy archivovat:-). U lekce 2 jsem jen litovala, že jsem ji neměla k dispozici cca před rokem, když jsem kupovala řezací podložku a kolečko... to co jsem hodiny vyhledávala na internetu (abych zjistila, co vlastně potřebuju a jak se používá), je tu hezky shrnuté. Oceňuji zejména konkrétní praktické tipy jak vybrat velikost kolečka/podložky a samozřejmě názornou ukázku vyřezání dílu. Úplně nejvíc se mi ale líbila lekce 4, ta obsahovala přesně to, co jsem od kurzu očekávala. Našla jsem tam super praktické tipy, které určitě brzy využiju. Jinak moc děkuji, kurz předčil moje očekávání! A za mě můžu jen doporučit! Budu se moc těšit na nějaké další pokračování. :-)))
Ivana, zákaznice

 Těšíme se na společné učení se novým věcem a následné radostné chvilky za šicím strojem. 

mamas

A jako vždy u nás dostanete na zakoupený kurz garanci 100% spokojenosti.  

Pokud náš kurz koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám kurz nelíbí, že Vám nepřinesl nic nového nebo že jste si to celé prostě představovali nějak jinak a zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za celý kurz zpět na Váš účet.  

 1. Lenka napsal:

  Dobrý den,chtěla bych kurz objednat pro svoji snachu k narozeninám. Jak mám objednat,aby vše bylo na ni ? Děkuji.

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Leni, normálně kurz prosím kupte přes e-shop na svůj mail. Na mail nám prosím napište na jaké jméno a e-mail chcete kurz darovat a my Vám vytvoříme dárkový poukaz, na kterém bude mít obdarovaná přístupové údaje, přes které se do kurzu přihlásí. Na její e-mail nic nepůjde. Díky za zájem. Bára

 2. Martina Juránková napsal:

  Dobry den,

  premyslim nad koupi Vaseho kurzu, jen by me zajimalo, jestli ma pak clovek pristup k videim nastalo nebo jestli je to nejak casove omezeno.

  Dekuji za odpoved!

  Martina

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Martino, garantujeme přístup do kurzu a k videím jeden rok od zakoupení kurzu. Pravděpodobně budou dostupná mnohem déle, stejně jako věříme v delší existenci i našeho webu :-), ale protože nedokážeme předpovědět co bude za rok, dva…, dáváme garanci jeden rok. Bára

 3. Barbora napsal:

  Dobrý den, zajimalo by mě, zda je celá lekce podbarvena hudbou stejně, jako je to u krátkých videí, která máte na youtube volně dostupné. Celé to podbarveni na mě působí rušivě a po chvilce mě začne neskutečně vytáčet, takže 20ti minutové video bych určitě nedokázala dokoukat do konce, ač by byl obsah sebelepší 😊 děkuji

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, ano u videa je stejné podbarvení hudbou. Díky za názor, u dalších videí to třeba změníme. Dáša

 4. Ivana Ticháková napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, zda musím mít prifi stroj?? Overlock noba stačí pouze obyčejný??

  Díky Iva

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Ivo, v kurzu jsou spíše obecné informace o šití, o střizích apod. Společné šití zde není, takže není důležité jaký máte stroj. A pokud se o stroji mluví, tak o klasickém rovnostehu, takže overlock ani jiné speciální stroje potřeba nejsou. Bára

 5. Anna Jakubcová napsal:

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li kurz je možné shlédnout 1x nebo si ho můžu prohlédnout víckrát ? díky za zprávu

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, po zaplacení vám přijdou na mail přístupové údaje do klubu, jehož součástí je i kurzu a tam si můžete videa pouštět kdykoliv a kolikrát chcete. Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů