Dámské šaty DITA

Cena:

120 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití dámských letních šatů. Pro jejich ušití můžete sáhnout po mušelínu (gázovině), šatovce nebo třeba lněném plátýnku. Přední díl je sešívaný s efektně všitými kapsami. Zadní díl je volný, ve výstřihu se skladem a jen jemně gumou řasený v pase. Výstřih a průramky jsou začištěny podsádkou. Šaty nemají zapínání, jsou tedy jednoduché na ušití. 

Dostupné velikosti:

Devět velikostí: vel. 34 až 50

Náročnost: Mírně pokročilý

 Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro mírně pokročilé, ale stačí umět ovládat šicí stroj, postupovat dle pokynů v  podrobném návodu  a zvládne to i začátečník.

Návod obdržíte e-mailem formou odkazu na stránku, kde si jej prohlédnete, stáhnete v PDF formátu nebo rovnou vytisknete.

V e-mailu bude i odkaz na stažení střihu. Ten je připraven v 9 velikostech. Je přehledně zpracovaný v CAD programu. Střih je rozdělen na 20 stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů zde na blogu si střih slepíte a poté je připraven k použití. 

Pro ty, kdo neradi slepují, je připraven střih i ve formátu A0 pro velkoplošný tisk.   

V tomto návodu se mimo jiné naučíte:

 • Jak šít z mušelínu (gázoviny)
 • Co je to podsádka
 • Jak začistit výstřih a průramky podsádkou  

Naše návody nejsou jen o střizích a informacích ke konkrétnímu modelu. Naučíte se v nich také obecné postupy, které pak využijete dál ve svém vlastním tvoření. 

Co budete potřebovat:

Látku na šaty. Ideálně lehkou splývavou látku jako je mušelín (dvojítá gázovina), popelín, voál, apod. Kousek vlizelínu na podžehení podsádky. Základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

Podrobný soupis materiálu najdete samozřejmě v návodu.

Těšíme se na společné šití. 

Mušelín různých barev a vzoru najdete třeba v obchůdku mamtex

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Marta Vyoralová napsal:

  Dobrý den,
  koupila jsem si střih na šaty Dita, ale řeším šířku materiálu..Většina prodávaných mušelínů je šíře cca do 135 cm,. Jsem v podstatě šicí amatér, lze případně upravit střih, nebo koupit víc látky na délku?? Na délku potřebuju cca 160 cm látky. Díky a hezký den.

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Marto, pokud nemáte moc zkušeností, tak upravit střih bych nedoporučovala, to byste si změnila šaty a nemusely by sedět. Co se týká šířky látky, tak se prodávají různě. Třeba Darre má šířky mušelínu 145 cm. Pokud máte látku menší šířky, je potřeba zkusit střih rozložit na tuto šířku. U menších velikostí vám možná bude stačit spotřeba uvedená v návodě, možná bude potřeba díly střihu posunout a na spotřebě přidat nebo celou spotřebu zdvojnásobit, pokud se vedle sebe díly nevejdou. Jen připomínám, že naše střihy už mají přídavky na švy, tak stačí látku opravdu jen položit. Ať se šatky povedou. Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů