Dětské body

Cena:

95 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití dětského body v několika variantách – s dlouhým rukávem, s krátkým rukávem nebo bez rukávů. Podle střihu také můžete pro nejmenší ušít tričko nebo nátělník. Výstřih je řešen křížením předního a zadního dílu na ramenou. Zapínání mezi nožičkami na dva patentky. V návodu jsou ukázány různé možnosti zakončení výstřihu a spodní částí body. Je na vás zda použijete úpletový šikmý proužek nebo žebrovaný úplet. U rukávů můžete volit i jen založení a prošití dvojjehlou. Body jsou šita z úpletu, tenkého nebo teplého pro chladné dny.

Dostupné velikosti:

Sedm velikostí: vel. 56 až 92
Děti ve věku cca 2 měsíce až 2 roky.

Náročnost: Začátečník

 Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro začátečníky. Stačí umět ovládat šicí stroj a postupovat dle pokynů v návodu.

Návod obdržíte e-mailem formou odkazu na stránku, kde si jej prohlédnete, stáhnete v PDF formátu nebo rovnou vytisknete.

Součásně obdržíte odkaz na střih pro 7 velikostí. Je přehledně zpracovaný v CAD programu. Střih je rozdělen na několik stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů v návodu si střih slepíte a poté je připraven k použití. 

Pro ty, kdo neradi slepují, je připraven střih i na zmenšeném formátu A1 pro velkoplošný tisk. 

Body a trička jsou základní oděvy pro malé děti. Tak bude alespoň jedno přímo od maminky? Pusťte se do díla sami a uvidíte, že to není žádná věda!

V tomto návodu se mimo jiné naučíte:

 • Zakončení úpletu několika způsoby – našívání úpletového šikmého proužku nebo žebrovaného úpletu.
 • Zakončení rukávů a spodního lemu trička dvoujehlou.  

Naše návody nejsou jen o střizích a informacích ke konkrétnímu modelu. Naučíte se v nich také obecné postupy, které pak využijete dál ve svém vlastním tvoření.

Co budete potřebovat:

Materiál na body, tedy nejlépe nějaký příjemný úplet. Pružnou látku (patent, úplet, náplet) na zakončení výstřihu, rukávů a spodních lemů. Patentky na zapínání. Podrobný soupis materiálu a spotřeby najdete samozřejmě v návodu. 

Základní šicí potřeby (ideálně pružný steh, ale stačí i cik cak, dvojjehlu), trochu času a chuť tvořit.
Těšíme se na společné šití. 
mamas


Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Daniela napsal:

  Dobrý den, ze střihu jsem měla trochu strach (ještě jsem body nešila), ale vše skvěle padlo a postup byl skvělý. Za mě nejlepší, že je to již s přídavky a tak rovnou obkresluji a stříhám. Díky.

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, děkujeme za komentář. To je přesně náš cíl, vše připravit tak, aby se jen střih položil na látku a stříhal. Krásné šití Dáša

 2. Magda napsal:

  Děkuji za krásný střih. Šije se výborně

 3. katarina napsal:

  dobrý deň.kúpila so si tento krásny návodík, akurát som si nevšimla že tam je do velkosti 92 a ja by som potrebovala väčší, bolo by to možné? alebo ak nie poradíte mi ako t bodičko zväčšiť prosím?

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, ve větších velikostech body nemáme. Pokud jej potřebujete větší, tak většinou od velikostí 92 se mění hlavně délka (trupu a končetin), takže přidejte v pase (představte si, že velikost 92 rozstřihnete v pase a tam přidáte). Kolik přidat poměřte s nošeným bodýčkem, stejně i u délky rukávů. Pokud potřebujete přidat i do šířky, tak opět porovnejte velikost 92 a nošené body. Nošené body otočte do rubu (naše střihy již obsahují přídavky na švy) a položte na střih. Zvětšení poté rozložte na oba boční švy. Ať se body podaří. Dáša

 4. Jana Dusbabová napsal:

  Vítám střih na body, jen prosím dotaz, pokaždé když šiji úplet mám prosekanou látku a pak mi letí očka. Mám starou Veritasku, je třeba na šití úpletu dokoupit nějaký komponent?

  Děkuji Vaše zákaznice Jana Dusbabová

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Jani, žádný speciální komponent není, je dobré použít jehly na úplet, mají kulatou špičku a neprosekávají látku, která pak může pouštět oka. Je dobré použít i užší jehlu. Snad to pomůže. Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů