Na celou společnost masově útočí reklama. A ať děti máte, nebo ne, je to právě reklama, díky které všichni známe několik výrobců dětských jednorázových papírových plen. Tyto pleny jsou jedna cesta. Jednorázové papírové plenky jsou super věc – pro rodiče, ti jen nakupují a vyhazují, a podle reklamy i pro spokojené dítko.

Je to ale jediná cesta? Mohu napsat, že není. 

Další možností jsou novodobé látkové plenky často označované jako látkování. Bohužel o těchto plenách  už v reklamách neuslyšíme téměř nic. O látkování ale najdete spoustu informací na internetu.

Ale je tato druhá cesta právě pro Vás a Vaše miminko? Jsou vysoké pořizovací náklady? Kolik a jakých plen potřebuji? Jak se použité plenky skladují? Jak a v čem se perou? Zvládne přebalování tatínek nebo babička? Odpovědi naleznete v našem e-booku.

Látkové plenky zažívají v posledních letech velký boom a návrat na výsluní.  Miminka jsou však stále stejná a jejich nároky taky. Dnešní doba však mnoho věcí u látkových plen ulehčuje.  Největší změna ve srovnání s dobami minulými je v použití textilních materiálů. Materiály jsou vodo-nepropustné, ale paro-prodyšné. Savé materiály už nejsou jen z bavlny, ale také z konopí nebo bambusu. A navíc přírodní materiály mohou být BIO.

Co je však základ – maminka musí chtít látkovat. Pokud budete látkovat jen proto, že je to in a eko, asi nebudete nadšená. A navíc dnes se dají i jednorázové papírové plenky nakoupit v provedení ekologickém. Plenky se dají kompostovat a nezatěžují životní prostředí.

Z vlastní zkušenosti musím napsat, že já jsem zvolila obě cesty. Látkovala jsem, ale při cestách, dovolených, návštěvách nebo mokrých látkových plenách jsem používala jednorázové papírové.

Přebalujeme od A do Z

- mamas e-book

Zaváděcí cena:

240 Kč

Popis produktu:

Přebalování – činnost, která je nedílnou součástí péče o miminko. V přebalování jsou, jako ve všem, různé trendy. Svědomitá, nastávající maminka, která chce pro svoje miminko to nejlepší, co je momentálně na trhu, může být ze všech informací zmatená a zaskočená.

Co je nejlepší – doporučení kamarádky, která již děti má a je patrné, že děti i rodiče období přebalování zvládají nebo ho již mají úspěšně za sebou. My mamas mamky máme už svoje zkušenosti za sebou, a proto jsme připravily e-book Přebalujeme od A do Z, abychom Vám přinesly ucelené informace o možnostech přebalování. Kreativní maminka si může také některé věci sama pro přebalování vyrobit. V e-booku jsou shrnuty naše zkušenosti, názory, doporučení i návody na střihy, které je vhodné si nachystat na období přebalování.  Chcete se dozvědět více?

Pak čtěte dále!

 


Co e-book obsahuje:

 • 10 projektů k ušití, jako vždy s podrobným fotonávodem a je-li potřeba, je k dispozici střih  
 • všeobecné informace k látkovým plenkám – jejich rozdělení, materiály, klady a zápory
 • co jsou svrchní kalhotky a z jakých materiálů se vyrábějí
 • popis dalších pomůcek pro přebalování
 • jak začít a používat látkové plenky – kolik jich potřebuji, jaké faktory ovlivňují látkování
 • pereme – jak a v čem prát
 • sušíme a žehlíme
 • vše je podrobně popsáno a doplněno o fotografie krok za krokem

Náročnost: Mírně pokročilý začátečník 🙂


Přidejte se k nám a vytvořte něco, na co budete samy hrdé.

Společně s námi to zvládne pokročilá švadlenka i úplný začátečník.

Jaké postupy a co si s námi můžete vytvořit pro přebalování:

 • přebalovací podložku přesně podle vašeho přebalovacího pultu
 • podložku pro miminko vhodnou pod hlavičku při ležení, nošení či cestování s miminkem
 • čtvercové plenky z plenkoviny a osušku
 • vícevrstvé plenky
 • vkládací plenky
 • separační plenky – vložky z fleecu
 • svrchní kalhotky z materiálu PUL
  součástí e-booku je střih na vícevelikostní svrchní kalhotky ve velikostech NB – XL
 • síťku na plenky
 • pytel na plenky
 • plenkovník na cesty

Co budete potřebovat:

Materiál pro šití modelu vychází z jednotlivých projektů.

Jako vždy se bude hodit ještě trocha času a hlavně radost z tvoření.


Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Kateřina napsal:

  Škoda, že tam nejsou i tréninkové kalhotky. Hned bych ji brala. Nuž teda počkám, třeba se nám opět zadaří a budu šít i plinecky. Starší syn byl na klasických ctvercovkach cca do 14 m. Pak jsem to upřímně nedávala. Paní doktorka má u nás zaznamenáno velmi živé dítě….. 😀 teď by to chtělo ty tréninkové, pokus omyl není nic pro mne, zkouším jen již vyzkoušené😀 holky ale i přesto díky, myslím, že hodně maminek využije

 2. Adéla napsal:

  Holky, přiznejte se, která z vás čeká přírůstek??? : )
  Tento ebook by se mi děsně hodil před třema roka, teď už jsem “ zkušená“ a mám odlátkováno úspěšně zatím jedno dítě, druhé má ještě na nočník čas. A co jsem se nahledala různých informací po internetu od šití po praní plínek, druhy atp., vyzkoušela jsem vše možné. Určitě se bude nastávajícím maminkám moc hodit. A musím dodat, že u druhého dítětě jsem si ulevila, dávám jednorázovky na noc a samozřmě, když jdeme na dýl z domu či na dovolenou ( to bylo i u první), a zatím mi to tak vyhovuje.

  • mamas napsal:

   No nyní mám velké plány a ideály s přebalováním, ale už je to šest let od posledních plenek a všech „miminkovských“ věcí, takže uvidíme až mě druhé miminko zase vrátí do reality, jak to budeme zvládat :o) Dáša

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů