Reflexí prvky jsou skvělá a nenahraditelná věc. Každý řidič ocení, pokud mu probleskne odraz z reflexního prvku. Proto bychom měli prvky při šití i nošení oblečení zařazovat a nezapomínat na ně.
Ideální je, pokud je reflexní prvek rovnou na oblečení. Přendávací rolovací pásky jsou skvělé, ale většinou, když je opravdu potřebujete, tak žádný není po ruce. Nyní připravujeme návod na rostoucí softshellové kalhoty a tam je reflexní široký popruh využit jednak jako reflexní prvek a také jako kapsička. A právě při šití těchto kalhot, mě napadlo napsat pro vás tento článek. Mám pro vás totiž tip, jak získat reflexní pásku.
Pevné
Přenosné – přívěšky, tkanice, tkaničky, kšandy
Jako vše na tomto světě, každý má svoje plusy a mínusy.
Pevné přišité
Pevné přilepené – tyto aplikace se zažehlují. Pokud to umíte, je to rychlé a snadné. Doporučujeme zažehlovat přes pečící papír
Přenosné
Na kalhoty jsem potřebovala širokou pásku. Zašla jsem do galanterie (Stoklasa) a překvapila mě cena. Za pásku širokou 5 cm byla cena za 1 m 31 Kč. U šířky 2 cm 19 Kč/m, u paspulky 17 Kč/m. Ta cena mě zarazila v souvislosti s cenou reflexní vesty do auta. Celou ušitou vestu koupíte od 50-ti korun. A na této vestě máte minimálně dva kolem dokola pásy reflexní pásky v šířce 5 cm. Moje vesta je široká 62 cm, celkem tedy 2 x 1,2 = 2,4 m pásky. Takže asi není v pořádku cena vesty, ale chápu, že do toho vstupuje mnoho faktorů.
Každopádně, pokud tedy potřebujete reflexní pásku a nevadí vám, že si ji budete muset odpárat a po okraji budou dírky, které následně přešijete, můžete místo pásky kupit vestu. 😉
Ze zbylé síťoviny si pak můžete ušít nákupní sáčky nebo tašku, kterou v kabelce určitě najdete. 🙂
Jaké reflexní prvky nejraději používáte vy? Napište nám do komentářů.
Hezké dny a mnoho našitých reflexních prvků.
Dáša