Dámské šaty GEOM

Cena:

120 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití dámských mikino šatů z teplákoviny. Přední a zadní díly šatů jsou sešity z geometrických tvarů různých barev a máte tak možnost kombinovat nespočet barev a vzorů a tvořit nové a nové modely. Rukávy můžete zvolit dlouhé či tříčtvrteční. Ve vašem šatníku tak najdou šatky využití od podzimu až do jara. Jsou bez kapes, aby zbytečně nepřidávaly kila navíc, ale kdo po kapsách touží, může si je všít do bočních švů nebo do šikmého švu mezi předními díly. Svým představám můžete přizpůsobit i límec, našít si jej asymetricky, změnit průchodky pro šňůrky nebo šňůrku úplně vynechat.

Dostupné velikosti:

Šest velikostí: vel. 34 až 46

Náročnost: Trpělivý začátečník 🙂

 Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro začátečníky. Stačí umět ovládat šicí stroj a postupovat dle pokynů v návodu.

Návod obdržíte e-mailem formou odkazu na stránku, kde si jej prohlédnete, stáhnete v PDF formátu nebo rovnou vytisknete.

Součástí návodu je střih pro 7 velikostí. Je přehledně zpracovaný v CAD programu. Střih je rozdělen na několik stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů v návodu si střih slepíte a poté je připraven k použití. 

Protože jsou díly asymetrické a nelze střih udělat jen na polovinu, navíc je jiný i přední a zadní díl, počítejte tentokrát s více stranami na slepení střihu dohromady.  Snažíme se prostor papíru vždy maximálně využit, aby pro vás byl střih přehledný a zároveň co nejúspornější, ale tentorkrát to úplně nešlo. K dispozici tak budete mít jak variantu, kde se díly na střihu nekříží, abyste si jej mohli ze střihu v příslušné velikosti rovnou vystřihnout, ale i vatinatu, kde jsou sice díly přes sebe, ale zase ušetříte práci se slepováním střihu. Jakou variantu střihu zvolíte, je na vás.  

V tomto návodu se mimo jiné naučíte:

 • Sešít  přední a zadní díl z různých tvarů,
 • začistit průkrčník límcem se šňůrkou, 
 • přidat zdobný prvek.    

Naše návody nejsou jen o střizích a informacích ke konkrétnímu modelu. Naučíte se v nich také obecné postupy, které pak využijete dál ve svém vlastním tvoření. 

Co budete potřebovat:

Pružnou látku, nejlépe teplákovinu s příměsí elastenu. Podrobný soupis materiálu najdete samozřejmě v návodu. 

Základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

Těšíme se na společné šití. mamas

 Teplákovinu různých barev a za prima ceny seženete třeba v obchůdku mamtex. Naše šatky jsou také šity z teplákoviny z mamtexu a zatím se jeví velmi stabilně. 🙂

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Jana napsal:

  Dobrý den, se střihem jsem velmi spokojená. Nemusela jsem upravovat. Sedí. Díky za Vaše nápady a inspiraci. Jana

 2. Tana napsal:

  Dobrý den, bylo by možné doplnit střih i pro větší velikosti? Ideálně 48? Děkuji předem

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, děkujeme za zájem a dotaz, ale střih je aktuálně dostupný jen v uvedených velikostech a momentálně není v našich časových možnostech jejich rozsah rozšiřovat. Je mi líto. Bára

 3. Alice Kozová napsal:

  Super střih, byla jsem spokojená. Jen límec se v reálu překrývá mnohem méně, než je na obrázku. Takže doporučuji případně prodloužit límcové díly.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů