Šaty a tunika

Cena:

120 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití dětských šatiček nebo tuniky. Dva základní střihy, ze kterých vykouzlíte mnoho variant šatů, tunik, dlouhé, krátké, s rukávkem nebo bez. Skříň vašich holčiček se zaplní praktickými kousky na běžné nošení i neodolatelnými svátečními šaty jako pro princeznu. 

Dostupné velikosti:

Jedenáct velikostí:

vel. 80 až 140.

Děti ve věku cca 1 až 9 let.

Náročnost: Mírně pokročilý

Tento návod obsahuje dva střihy. Zvláštní střih na šatičky a zvláštní střih na tuniku.

Dostanete tedy dva střihy za cenu jednoho. Rozhodly jsme se tyto střihy spojit do jednoho, protože jsou oba ušity stejnou technikou. 

Naučíte se v něm ušít efektivní sklady s prošitím na živůtku 

a

dále se v tomto návodu naučíte začistit živůtek všitím podšívky, aby vše vypadalo krásně a čistě. Jakmile se tento postup jednou naučíte a zjistíte, jak je jednoduchý, budete ho používat i na mnoha dalších kouscích, které Vám pod rukama budou vznikat. Kdyby ne pro střih, už jen pro tyto nové vědomosti stojí za to do návodu nahlédnout. 

Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro mírně pokročilé, ale pokud budete šít krok za krokem, zvládnete to tedy i jako úplný začátečník, který umí ovládat šicí stroj.

Návod obdržíte e-mailem v PDF formátu.

Součástí návodu jsou i dva samostatné střihy. Na tuniku a na šatičky. Je přehledně zpracovaný v CAD programu a je rozdělený na několik stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů v návodu si střih slepíte a je připravený k použití. 

Co budete potřebovat:

Bavlněnou nebo lněnou lehčí látku, jednobarevnou nebo vzorovanou. Pro slavnostní variantu třeba madeiru. Na podšití bavlněnou podšívku. Pěkný knoflík. Podrobný soupis materiálu najdete samozřejmě v návodu. 

Základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

 

Těšíme se na společné šití. mamas

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Blanka napsal:

  Dobrý den, chci ušít tuniku a chci se zeptat, jestli mohu použít střih na podšívku na vrchní díl. Nechci dělat sklady mám vzorovanou látku. A jak se ukončí podšívka s vrchním dílem na spodním okraji? Sešijí se dohromady? A není to pak jako celek moc silné?
  Děkuji Blanka

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Blanko, pokud nechcete dělat záševky, můžete použít střih podšívky, ale je potřeba počítat s tím, že o kus látky, která se „schová“ v záševcích bude užší tunika i ve spodní části, tak aby pak nebyla příliš úzká. Pokud máte vzorovanou látku a nechcete sklady, můžete třeba udělat nabrání jen ve výstřihu, ať získáte potřebnou šířku a dále už je nechat volně. Jinak podšívka je i v tunice pouze cca do pasu a jednotlivé vrstvy jsou samostatně začištěny a k sobě přichyceny jen ve švech. Nebo lze podšívku úplně vynechat a průramky začistit šikmým proužkem. Postup najdete u nás na blogu. Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů