jarní soft kalhoty

Pro naše holky jsem už našila, tak jsem šila pro neteř. Tentokrát velikost 140. Nutno podotknout, že už musíte u těchto starších dítek opravdu měřit, zvláště pokud jde asi o holky. Střih je dělán obvod boků 74cm a já potřebovala 84cm. Tak jsem si podle knihy Burda rozšířila přední a zadní díl. U zimní varianty máte ve střihu zakončení „návlekem“ ( i když, já ty návleky nešila, jen jsem zahnula a zimní soft vypadá pěkně i z rubu, tak nevadí, když jsou nohavice ohrnuté), ale co jarní soft, který z rubu nevypadá pěkně?? Dlouho jsem přemýšlela, jak to ukončit, nejen zahnutím…(střihy jsou dělány trošku delší) – nechtělo se mi to stříhat, aby se to dalo nosit delší dobu. Tak jsem ta začala dávat kulatou pruženku. Musím se přiznat, že mi trošilinku stouplo sebevědomí, když jsem viděla v nějaké eshopu, jak prodávají soft kalhoty zakončené pruženkou, ale šel jim tam vidět uzlík, ale mně se to podařilo skrýt. Tak pokud chcete vědět, jak to dělám a ještě vám nedošla trpělivost, zkusím to zde popsat. Posaďte se a čtěte dále. Střih kalhoty je mamas. http://sijtesnami.cz/eshop-st/kalhoty-softshellove/

Trošku jinak upravuji vnější boční švy kalhot – prošívám je z líce. (ve střihu máte plochý steh). Takže boční vnější švy sešiji, než to z líce prošiji, přišiji tam poutko pro budoucí přichycení pruženky asi tak 5cm od spodního okraje a teprve teď z líce vnější boční šev prošiji. Poutko nám pomáhá přichytit pruženku, aby nekoukala ven z kalhot.  Když mám kalhoty takhle připravené, narazím průchodky na vnější boční hraně (tam, kde jsem si připravila poutko). Průchodky jsou umístěné asi 2cm od okraje nohavic a 1,5cm z každé strany bočního vnějšího švu. Nohavice zahnu asi 3cm a přišiji.  Nechám si nesešitý kousek u vnitřního bočního švu, abych zde mohla protáhnout pruženku. Když mám kalhoty připravené vsunu pruženku – začínám tam, kde jsem nechala kousek nesešitý, provléknu první průchodkou ven, brzdičkou, provléknu nachystaným poutkem, opět brzdičkou (používám dvoucestné) a vsunu do druhé průchodky a provleču zbytkem kalhot, konce zauzluji. HOTOVO! Pokud chcete, můžete zašít i ten zbytek nohavice, ale protože je to nesešitý na vnitřní straně kalhot, tak já to už nesešívám, protože to nejde vidět.

Komentáře

3 komentáře: “jarní soft kalhoty”

  1. Bára (mamas) napsal:

    Maru, díky moc za fotky a za postřehy a vychytávky, o které se s námi dělíš. V sobotu jsem došívala (no došívala, zase jsem kus odšila, nějak mi to vázne :-)) kalhoty pro Adámka a už když jsem je střihla, bylo jasné, že jsou větší než by měly být, a tak bylo jasné, že dole bude guma. Tak jsem si na tebe vzpomněla a přidala tam poutko do švu nohavice, ať gumka při stažení neplandá. Sice jsem ji dala z venku, když už se s tím šiju, ať je vidět :-), ale myšlenka šla od tebe.:-) Díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů