Menstruační kalíšek patří mezi objekty často rozebírané na ženských fórech a diskuzích. Možná o něm dnes slyšíte poprvé a pak doporučuji si o něm něco vygooglit. Možná už jste o něm slyšely, ale ještě jste se neodhodlaly ho vyzkoušet a pak doporučuji se nad tím znova zamyslet. A možná už jste spokojená uživatelka, jako mnoho žen, které se odhodlaly to zkusit a pak pro vás máme dnešní návod na ušit textilního pytlíku na menstruační kalíšek.
Dobrá zpráva je, že pytlík je zcela univerzální a pokud doma menstruační kalíšek nemáte a ani si ho neplánujete pořídit, můžete si ho s námi ušít taky, dle libosti měnit velikost a uložit do něj cokoliv.
To, proč dnešní článek nese zrovna tento název, je dáno pouze velikostí pytlíku, který si dnes spolu ušijeme a která odpovídá právě velikostí ideální na uložení menstruačního kalíšku.
Co budeme potřebovat:
TIP: Krásně se k tomuto účelu hodí stužky, které bývají našity na halenkách, svetřících či tričkách z obchodu, aby nepadaly z ramínek. Bývají 20 až 30 cm dlouhé, v různých barvičkách a pokud si je po ustřižení taky schováváte, budou se vám dnes hodit.
Jak na to
Ustřihneme si obdélník látky dle výše udaných rozměrů.
Obě kratší strany zažehlíme cca 1 až 1,5 cm do rubu. A delší strany (kratší strany nerozevíráme, prošijeme přes zažehlení) začistíme cik cak stehem nebo na overlocku. (Na fotu to není) Po začištění delších hran zažehlíme do rubu kratší strany ještě jednou o další 1,5 cm.
Pak obdélník látky složíme na polovinu lícovou stranou k sobě a boční hrany sešijeme. Ale šijeme pouze k místu, kde začíná zažehlení kratších stran. Tedy toto zažehlení už nesešíváme.
Pytlík protočíme do líce, na chvíli odklopíme druhé zažehlení kratších stran a vyžehlíme.
Znovu zahneme horní zažehlení. Škaredé hrany se nám pěkně schovají dovnitř. Druhé zahnutí je potřeba přišít, takže si odklopíme zahnutí jedné vrstvy (mám na fotografii přichyceno špendlíkem) a při hraně zahnutí prošijeme. Pak i druhou stranu. Výsledek viz další foto.
Takto bude vypadat ušitý pytlíček.
Ještě do vzniklých tunýlků navlečeme stužky. Konce obou stužek navlékneme na zavírací špendlík a provlékneme jedním z tunýlků.
Na konci jednu stužku vyvlečeme a zbývající protáhneme druhým tunýlkem.
Z opačné strany pak protáhneme druhým tunýlkem i druhou stužku. Po provlečení a zatáhnutí za všechny konce se musí pytlík stahovat jako na další fotografii.
Na koncích uděláme uzlíky a máme hotovo.
Pytlíky si můžete ušít ve všech možných barvičkách i velikostech a uložit do nich cokoliv vás napadne. Je to šicí rychlovka, takže projekt ideální, když se vám chce něco ušít, ale času je málo.
Budete pytlíky šít a co do nich uložíte? Inspirujte nás v komentářích.
Mějte krásné dny.
Bára
Ayn dostal včera na narozeniny nějakou dráhu na kuličky. Tak ušiju tento pytlík na kuličky, ať se neztratí. Děkuji za návod.
Rádo se stalo.:-) Taky mám tyhle pytlíčky ráda na kde co. Bára
My máme zase s dcerkou pytlíky na kaštany 😀 Díky za skvělý návod!
Paráda Terko. Já mám dle postupu doma pytlíky na kde co, ale furt se chodím dívat, jak jsem to vlastně dělala. 🙂 Bára
krásné látky,kde nakupujete?Děkuji L.
Děkuji Leni.:-) Ty kytičky, to je nedávný úlovek z obchůdku u Melluzínky a ti ptáčci, to už je starší poklad a nevím odkud. 🙂 Bára
Je chci sestře ušít pytlíky, chodí nakupovat do bezobalu a tak se mi tfn návod hodí 😊 diky
Supr Míšo. Taky se na to chystám. Látka i síťka už je doma.:-) Bez obalový obchůdek u nás sice není, ale budou se hodit i na zeleninu a ovoce v supermarketu.Bára