Pytlík na menstruační kalíšek – návod zdarma

Menstruační kalíšek patří mezi objekty často rozebírané na ženských fórech a diskuzích. Možná o něm dnes slyšíte poprvé a pak doporučuji si o něm něco vygooglit. Možná už jste o něm slyšely, ale ještě jste se neodhodlaly ho vyzkoušet a pak doporučuji se nad tím znova zamyslet. A možná už jste spokojená uživatelka, jako mnoho žen, které se odhodlaly to zkusit a pak pro vás máme dnešní návod na ušit textilního pytlíku na menstruační kalíšek.

Dobrá zpráva je, že pytlík je zcela univerzální a pokud doma menstruační kalíšek nemáte a ani si ho neplánujete pořídit, můžete si ho s námi ušít taky, dle libosti měnit velikost a uložit do něj cokoliv.

To, proč dnešní článek nese zrovna tento název, je dáno pouze velikostí pytlíku, který si dnes spolu ušijeme a která odpovídá právě velikostí ideální na uložení menstruačního kalíšku.

Co budeme potřebovat:

 • Obdélník bavlněné látky 12 x 28 cm
 • Provázek nebo stužku na zavázání – 2 ks cca 20 cm dlouhé
 • Základní šicí potřeby a menší zavírací špendlík.

TIP: Krásně se k tomuto účelu hodí stužky, které bývají našity na halenkách, svetřících či tričkách z obchodu, aby nepadaly z ramínek.  Bývají 20 až 30 cm dlouhé, v různých barvičkách a pokud si je po ustřižení taky schováváte, budou se vám dnes hodit.

Jak na to

Ustřihneme si obdélník látky dle výše udaných rozměrů.

Obě kratší strany zažehlíme cca 1 až 1,5 cm do rubu.  A delší strany (kratší strany nerozevíráme, prošijeme přes zažehlení) začistíme cik cak stehem nebo na overlocku. (Na fotu to není) Po začištění delších hran zažehlíme do rubu kratší strany ještě jednou o další 1,5 cm.

Pak obdélník látky složíme na polovinu lícovou stranou k sobě a boční hrany sešijeme. Ale šijeme pouze k místu, kde začíná zažehlení kratších stran. Tedy toto zažehlení už nesešíváme.

Pytlík protočíme do líce, na chvíli odklopíme druhé zažehlení kratších stran a vyžehlíme.

Znovu zahneme horní zažehlení. Škaredé hrany se nám pěkně schovají dovnitř. Druhé zahnutí je potřeba přišít, takže si odklopíme zahnutí jedné vrstvy (mám na fotografii přichyceno špendlíkem) a při hraně zahnutí prošijeme. Pak i druhou stranu. Výsledek viz další foto.

Takto bude vypadat ušitý pytlíček.

Ještě do vzniklých tunýlků navlečeme stužky. Konce obou stužek navlékneme na zavírací špendlík a provlékneme jedním z tunýlků.

Na konci jednu stužku vyvlečeme a zbývající protáhneme druhým tunýlkem.

Z opačné strany pak protáhneme druhým tunýlkem i druhou stužku. Po provlečení a zatáhnutí za všechny konce se musí pytlík stahovat jako na další fotografii.

Na koncích uděláme uzlíky a máme hotovo.

Pytlíky si můžete ušít ve všech možných barvičkách i velikostech a uložit do nich cokoliv vás napadne. Je to šicí rychlovka, takže projekt ideální, když se vám chce něco ušít, ale času je málo.

Budete pytlíky šít a co do nich uložíte? Inspirujte nás v komentářích.

Mějte krásné dny.

Bára

Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Jeannette napsal:

  Ayn dostal včera na narozeniny nějakou dráhu na kuličky. Tak ušiju tento pytlík na kuličky, ať se neztratí. Děkuji za návod.

 2. Tereza Šimečková napsal:

  My máme zase s dcerkou pytlíky na kaštany 😀 Díky za skvělý návod!

  • Bára (mamas) napsal:

   Paráda Terko. Já mám dle postupu doma pytlíky na kde co, ale furt se chodím dívat, jak jsem to vlastně dělala. 🙂 Bára

 3. lenka napsal:

  krásné látky,kde nakupujete?Děkuji L.

  • mamas napsal:

   Děkuji Leni.:-) Ty kytičky, to je nedávný úlovek z obchůdku u Melluzínky a ti ptáčci, to už je starší poklad a nevím odkud. 🙂 Bára

 4. Michaela napsal:

  Je chci sestře ušít pytlíky, chodí nakupovat do bezobalu a tak se mi tfn návod hodí 😊 diky

  • mamas napsal:

   Supr Míšo. Taky se na to chystám. Látka i síťka už je doma.:-) Bez obalový obchůdek u nás sice není, ale budou se hodit i na zeleninu a ovoce v supermarketu.Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Střihy a návody v e-shopu
 • Rubriky
 • Co nás baví…

  Učit vás nové věci:

  průvodce švydlenky začátečnice

  Látky nás baví nakupovat tady:

  mamtex.cz

 • Nejnovější komentáře
 • Nejnovější příspěvky
 • Archivy
 • Jsme na facebooku
 • KDE RÁDY NAKUPUJEME!

  Vše z galanterie tady:

  Stoklasa


  A když se nám nechce šít :-), tak tady:

  Tchibo

 • Kde utrácíme, protože si nemůžeme pomoct :-)

  Za galanterii tady:


  Za pěkné věci tady:

 • Inspirace, co je potřeba dětem ušít je třeba tady: :-)