Vložky do podprsenky – tvarované a pratelné

Kdo měl někdy to štěstí a mohl kojit své miminko ví, že spotřeba vložek do podprsenky, zejména ze začátku kojícího období, je poměrně velká. Je fajn mít prsa stále v suchu, ale kdo má ty jednorázové vložky stále měnit, kdy jsou tak drahé? Řešením jsou vložky do podprsenky pratelné. Ale proč jsou tak drahé, když je to jen takový kousek látky? Jo, tak na to jsem nepřišla :-). Ale vím, že pro ženy s ne moc velkými prsy, jsou vhodné snad jen ty od Aventu. Ostatní které jsem měla, byly obrovské a neforemné. No a protože na ušití přeci nemůže být nic tak složitého a mít jich více na výměnu když je potřeba, se vždycky hodí, pustila jsem se do toho. A vy můžete se mnou.

Co budeme potřebovat:
1. vrstva (ta u těla) – něco příjemného, hodně savého: např. bavlna nebo bambus v podobě froté, flanelu, aksamitu…
2. vrstva (ta vnitřní) – cokoli co saje vlhkost
3. vrstva (ta vnější, směrem k prádlu) – nějaký izolační materiál. Nejlépe fleece, suedecloht nebo vlna, které jsou prodyšné, ale pokud na ně nebudete tlačit, zabrání pronikání vlhkosti na prádlo.

Začneme…
1. Vystřihneme si z jednotlivých materiálů kolečka průměru cca 10cm nebo podle toho, jak budete chtít. Kolečka obkreslete třeba podle hrníčku, skleničky, talířku. Mě se osvědčil velikostí skleněný kryglik z IKEA.
Na středovou vrstvu si naznačte zástřihy, tak jak je vidět na obrázku nebo je rovnou střihněte, na přesnosti až tak moc nezáleží.

2. Nachystané kolečka si na sebe správně naskládáme. Naspod dáme izolační vrstvu (např. fleece) rubem nahoru, pak střední vrstvu, u mě froté a dala jsem ho lícem nahoru a pak poslední savá vrstva, u mě bambusový aksamit, lícem nahoru.

3. Takto navrstvené kolečka si nejdřív, jen pro přichycení jednotlivých vrstev sešijeme dlouhým cikcak stehem. Je dobré začít někde v místě, kde není na středové vrstvě látky výřez. Pokud vlastníte overlock, použijte ho, pokud ne, nevadí, jde to i s obyčejným šicím strojem.

4. Máme-li obšito jednou dokola, pustíme se do vytvoření skladů, které nám vložky pěkně vytvarují. V místě výřezu ve středové vrstvě si kraje kolečka přeložte přes sebe. Místo výřezu středové vrstvy pěkně zjistíte, když kolečko přizvednete a mrknete na něj proti světlu. Překlad je tak 0,5 až 1cm. Ono se to při strkání pod patku sem tam trochu šoupne. Pokud se Vám udělá jeden sklad trochu větší, udělejte ten další zase o něco menší, ať pak nemáte vložky moc miskovité.
Tentokrát použijte steh, cikcak s bočním prošitím, ať nám to lépe drží. Nevím jak se steh jmenuje odborně, ale bývá značen cikcakem a na boku se jakoby přímý steh.

5. Při strkání skladu pod patku se nebojte a pěkně to tam prstem zatlačte, ať se Vám to celé nerozjede do rovna.

6. A tak postupně udělejte všechny tři sklady na konci zapošíjte a máte hotovo!

Tak a teď se pusťte do druhé, třetí, čtvrté… a Vaše prsa budou při kojení vždy v suchu ;-).

b.

Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
  1. Jarka napsal:

    Super nápad, už připravuji vše na porod tak do tohoto jdu taky.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů