Jak udělat těhotenské rifle z normálních!

Když jsem otěhotněla, sháněla jsem těhu rifle, ale dát tisícovku za kalhoty, které využiju max. na půl roku se mi tedy nechtělo. Tak mě napadlo, udělat si těhu rifle z obyčejných. V obchodě jsem obmrkla, jak ty těhu kalhoty vlastně vypadají a pustila se do díla. Mile mě překvapilo, že to byla docela hračka.
 Co potřebujeme?
– Jedny, nejlépe o číslo větší, než je Vaše normální velikost, bederní rifle. (Ty moje byly od ťamiků za 300,- a to byly veškeré pořizovací náklady.) ALE POZOR! Rifle musí mít horní pásek kalhot v horní části sešitý. Zjistila jsme, že některé rifle to tak mají a některé ne. Tak si na to při nákupu dejte pozor!
– Nějaké starší tričko na tělo, v barvě, ve které chcete mít pružný horní pás. Je fajn, aby tričko bylo dost pružné, ať se hezky přizpůsobí rostoucímu pupíku a zároveň nesmí být moc široké, aby Vám ze začátku, kdy pupík není ještě tak veliký kalhoty nepadaly.
– Necelý metr prádlové gumy. Máte-li dost pružné tričko nebude ani potřeba.
Fotky jsou bohužel už jen z hotových kalhot, protože v době, kdy jsem je šila mě nenapadlo to fotit pro případ návodu a šit ještě jedny, když momentálně dobře slouží ještě tyto, nebudu. 🙂

Začínáme…

Nejprve si po celém obvodu rozpáráme horní šev pásku. Směrem od boků do přední části pásek postupně snižujeme. V předu si nechte tak 2cm, aby se Vám podařilo pohodlně kraje zahnout dovnitř. Zbavíte se tak i knoflíku a dírky. Zip si otevřete, ať Vás netlačí a poklopec zašijte. (Rifle by měly tak velké, aby jste je pohodlně přes boky oblékly i se zapnutým zipem.)
Z trička si ustřihněte spodní lem tak, abyste získaly pruh látky vpředu široký 22cm (viz míra na obrázku + 2cm na švy), na bocích 14cm a vzadu 10cm. Takto vytvořený lem všijeme do rozpáraného pásku. Vzadu to bude hračka, je tam dost místa na vsunutí a není potřeba nic upravovat. Směrem dopředu, jak se zužuje pásek je potřeba šít pomalu, lem ustřiženého pásku zahýbat dovnitř a dávat pozor, aby se nám chytly přední i zadní vrstva pásku. Přesto, že to sama nemám zrovna ráda, doporučuji Vám, si to celé před šitím nastehovat.
Já jsem si pak ještě zpátky našila poutka na pásek a moc se mi to osvědčilo. Jednak vypadají kalhoty s páskem lépe a hlavně tolik ze začátku nepadají. Později, kdy už je pupík větší, pásek tlačí a funkci „držáku“ přebírá pružný horní pás.
Pokud by Vaše tričko nebylo dost pružné a pás Vám z bříška padal, navlíkněte si do horního lemu gumu.
A máme hotovo!
Užívejte si tento krásný „jiný stav“ a ať se dílo daří!
Bára
Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Marie napsal:

  Super návod. Škoda, že to už pro mě není aktuální, mohla jsem ušetřit peníze. Já jsem si koupila těhotenské kalhoty a byl to dobrý kup. Kalhoty mi byly pohodlné, ale teď mi jen leží ve skříni, tak by se mi spíš hodil postup, jak udělat z těhotenských kalhot klasické.

  • Bára (mamas) napsal:

   Díky.:-) Obráceně postup použit bohužel nejde, ale třeba se ty těhu budou ještě někdy hodit. 😉 Bára

 2. Anonymous napsal:

  Ja som si kupila zlavnené rifle v new yorkery za 10,00 euro a tehotenský pás za 3,50 euro. Už to len zošiť dokopy :))).

 3. Anonymous napsal:

  Tak to je první návod na ušití těhu riflí z normálních. Skvělý nápad, brzo je budu potřebovat!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů