Látkové gumičky do vlasů

Látkové gumičky jsou mojí vzpomínkou na začátky mého šití. Byl to jeden z mých prvních výtvorů ušitých na šicím stroji. Byla to doba, kdy jsem měla dlouhé vlasy a všichni nosili výrazné dnes až kýčovité skládané mašle na kovových sponkách.

Gumiček jsem našila hromadu – snad ze všech zbytků, které měla mamka u šicího stroje. A spotřebovala všechnu prádlovou gumu, kterou jsem našla. Dnes mám vlasy krátké, ale věřím, že malým slečnám i kamarádkám udělají radost. Pro malé holky šijte drobné gumičky pro velké slečny a kamarádky velké a výrazné.

Tip – vytvořte dárkovou sadu látkových gumiček a čelenky. Návod na čelenku zde.

001 gumičky

001 gumičky I

Co budeme potřebovat:

  • Látku rozměru  cca 36 x 8 cm
  • Prádlovou gumu šířka 1 cm, dílka cca 12 cm
  • Šicí stroj, nůžky, pravítko, žehličku a vše co používáte k šití

Začínáme…

P1030069

1. Připravíme si pruh látky. Já volila rozměr 35 x 8 cm. Hotové gumičky jsou určené pro slečnu 4 roky. Pro velké slečny můžete zkusit větší rozměr.

P1030070

2. Delší strany zažehlíme cca 1 cm do rubu.

P1030071

3. Látku přehneme delšími stranami k sobě lícem ven a přežehlíme.

4

4. Pruh rozložíme a spojíme lícem k sobě kratšími stranami. Prošijeme přímým stehem na šířku patky. Na začátku a konci zapošijeme (několik stehů tam a zpět). Výsledkem je sešitý kruh. Šev složíme na jednu stranu.

5

5. Gumičku znovu složíme – zažehlené okraje do rubu a poté k sobě. Vznikne nám kroužek. Kroužek v krajích prošijeme. Šijeme v kraji na polovinu šířky patky. Na straně přehybu látky kolem dokola. Na straně zažehleného okraje necháme cca 1,5 cm nesešitý pro navlečení prádlové gumy.

6

6. Navlečeme gumu. Po navlečení gumy sešijeme její konce k sobě. Otvor pro navlečení zašijeme.

P1030076

A máme hotovo!002 gumičky I

d.

Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů