Kabelka pro malé tvořilky

Pojďte si s námi ušít originální kabelku pro malé i velké holky. Kabelku parádně tvořivou, protože si ji majitelka sama musí vyzdobit k obrazu svému.

Je ušita z černobílé látky, aby byla jako omalovánka. Vložte do ní fixy nebo jakékoliv jiné barvičky na textil a parádní tvořivý dárek pro dcerky, neteře, holčičky kamarádek a všechny možné parádnice je během chvilky hotový.

002 Kabelka na vybarveni_t

Co budeme potřebovat:

 • Vnější látku – černobílou, vzorovanou. Takovou, kterou můžeme vybarvovat. Ideální zdroj IKEA. Mívali krásnou domečkovou, teď mají tuhle zeleninovou. Uvidíme, co předvedou příště.
 • Látku na podšívku.
 • Výztuhu, jednostranně nažehlovací. Já jsem použila Sakon. Ale lze použít i jinou, podobnou jako ronofix apod.
 • Magnetické zapínáni.
 • Popruh na ucha – 1,2 m. Já jsem použila tyhle úžasné duhové, že se pak budou hodit, ať malá malířka vyzdobí kabelku jakkoliv. Mají je tady na Stoklasovi. Teď zlevněné za hubičku. Já je mám za draho, grrr.  :-))
 • Fixy nebo jiné barvy na textil.

Jak na to:

Původně jsem chtěla postup napsat zde na blog, ale vzhledem k počtu fotografií a délce postupu jsem zvolila variantu samostatného souboru. Najdete jej zdarma ke stažení v sekci se střihy:

 >> NÁVOD KE STAŽENÍ ZDE V SEKCI SE STŘIHY>>

Pozn.: Pokud jste si z našich stránek ještě nikdy nestahovali střih nebo pokud ve vašem počítači nemáte povoleny cookies, budeme po Vás chtít Váš email. Nic víc Vás to stát nebude. 🙂

004 Kabelka na vybarveni h

Líbí se Vám návod a budete šít kabelku? Kolik šitých dárků jste letos připravili. Podělte se s námi v komentářích. 🙂

Děkujeme, že s námi jste. Šijte s námi, ať můžete šít doma sami.:-)

Bára

Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Lucie Janoušková napsal:

  Dobry den,mohu se prosim zeptat jak je siroka ta stuha na ucha?dekuji

 2. Monika napsal:

  Na Adélu nemám :), ale je to krásné, dělat si takhle šité a vyrobené vánoce. Jen mám obavy, že starší dítka to už neocení ;). U nás musí parádnice do kabelek dorůst (ještě pár let, tak ne, že to smažete :)), ale šitý bude pidibatůžek a pro menší mládě ryba – jak jste v létě posílali do mejlů insiprace. A možná soft gatě s nějakýma pěknýma (auto, auto, bagr, auto) aplikacema, jestli stihnu 🙂

 3. Adéla napsal:

  Jé, to je super nápad, ten musím zrealizovat, ale na Vánoce už to nebude. Já jsem si dárky připravovala od podzimu. Začala jsem šitím pivotašek, pak jsem šila bundu pro dcerku s aplikací prasátka Pepy. Taky jsem ještě ušila zástěrku pro kamarádčinu dceru, čelenku do vlasů a gumičku pro jinou holčičku. No a nakonec jsem ještě ušila pro taťku kapsičku a pro mamku peněženku (no nedopadla nejlíp, ale mamka hůř vidí a je to mamka, tak to nebude řešit 🙂 ) a dostanou v ní oba poukaz na návštěvu jejich oblíbených lázní, jo a taky ještě záložky do knížky. Takže skoro každý ode mě tentokrát dostane i něco ušitého. A do pivotašek manžel vyrobil pivo a taky tradičně děláme medovinu, u nás budou Vánoce hodně o vyrobených dárcích, ale také jsem něco kupovala, to je pravda.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů