Wonder clips – svorky místo špendlíků

Minulý týden jste si mohli přečíst článek o špendlení. Dnes trochu navážeme a podíváme se na tzv. Wonder clips neboli zázračné klipy. Hezky česky je můžeme nazvat třeba svorky na látku.

005 wonder clips_t

Už jste si jich možná u některých našich projektů všimli a možná je neznáte a divíte se, co je to tam za mini kolíčky na prádlo. Ano, jsou to malé kolíčky, mají trochu jiný tvar a hlavně pevnější čelisti.

035 Latkove tasticka s vinylem

S výhodou se dají použít všude tam, kde není vhodné do materiálu píchat špendlíky, třeba do kůže, vinylu, softshellu, anebo tam, kde je hodně vrstev materiálu a špendlíky by látku moc deformovaly nebo by nevydržely tlak a zkroutily by se samy. S tím se můžeme potkat třeba při šití kabelek nebo při šití lemu quiltů.

Můžete je použít i místo běžných špendlíků. Jejich čelisti mají pevný stisk, takže látky pěkně drží u sebe. Dají se sehnat v různých velikostech a barvách. Jsou to tedy všestranní pomocníci.

001 wonder clips

Snad jedinou jejich nevýhodou je vyšší cena. U nás v ČR jsou k dostání Wonder clipy od Cloveru (na jiné jsem zatím nenarazila). Balíček 50 ks malých svorek seženete za cca 530 Kč. Větší vyjdou ještě dráž. Což se mi zdá celkem dost. Ale protože jsem je chtěla vyzkoušet, zapátrala jsem na ebay a objednala no name svorky z Číny. Na diskuzích jsem četla, že jsou nekvalitní, mají otřepy a ničí látky, ale tuto špatnou zkušenost nemám. A cena, cca 100 Kč za 50 ks je někde jinde, než za originály. Takže kdo je s nákupy na ebay kamarád, může zvolit tuto levnější variantu.

007 wonder clips

Aby měly svorky s šicím koutku své místo a nepotulovaly se všude možně po stole, použila jsem na ně krabičku od krému NIVEA, do které 50 kousků klipů pěkně pasuje. I praxe tuto volbu potvrdila jako správnou, protože se dají svorky odkládat jak do krabičky, tak do víčka a jsou stále při ruce, i když „špendlíte“ u jiného stolu než šijete.

Znáte svorky na látku a používáte je? Jaké máte zkušenosti? Napište nám do komentářů.

Krásné sluníčkové dny všem přeji.

Bára

Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Bobina napsal:

  Dobrý den, může mi někdo poslat odkaz na ty svorky? Děkuji.

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, na netu po zadání je najdete snad už ve všech galanteriích a obchodech s látkou. Třeba zde.

 2. Vlaďka napsal:

  Dobrý den,
  mívají je v Tchibu, brousím si na ně zuby, minule jsem je prošvihla. Byly za celkem rozumnou cenu. Vlaďka

  • Blanka napsal:

   Dobrý den, kolíčky z Tchiba jsem dostala, mám ale pocit že nemají moc silný stisk. Na přidržení je používám, ale raději se na ně moc nespoléhám. Když potřebuju něco opravdu přichytit, používám kovové svorky, které jsem koupila v hobby marketu (něco jako toto z Obi, jen 50mm „Ellix Upínací svorka 100 mm“). Těch mám ale jen několik.

 3. Dagmar napsal:

  Děkuji za info kde koupit,dívala jsem se u nás a ty ceny jsou opravdu šílené.I když Clover je dobrá značka.Tak už se těším až mi dorazí. 🙂

 4. Radka napsal:

  Zdravím, vůbec jsem o jejich existenci nevěděla. Díky za Tip. Vyzkouším. Radka F.

 5. Radmila napsal:

  Dobrý den, i já využila dodávky z Číny,neboť se mi cena u nás zdála příliš vysoká a jsem velice spokojená.Používám je asi tak půl roku a drží,nelámou se.Měla jsem pár svorek koupených v Čechách,tak mám srovnání a obávám se,že prodejce tak jako my využívá obchodu v Číně,jen pak prodává za přemrštěné ceny.Proto žádné obavy.Radka

  • mamas napsal:

   Dobrý den, já jsem svorky dostala od Barči z čínského zdroje a jsem naprosto spokojená. Musím však přiznat, že je častěji využívám při kreativní činnosti zejména fixaci lepených částí, kde mi nahrazují kolíčky. Svorky mají pevnější stisk a díky malému rozměru se vejdou téměř všude. Otisk čelisti mi vždy po čase zmizel. Takže nejen na šití, ale i ostatní tvoření doporučuji. Dáša

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Střihy a návody v e-shopu
 • Rubriky
 • Co nás baví…

  Učit vás nové věci:

  průvodce švydlenky začátečnice

  Látky nás baví nakupovat tady:

  mamtex.cz

 • Nejnovější komentáře
 • Nejnovější příspěvky
 • Archivy
 • Jsme na facebooku
 • KDE RÁDY NAKUPUJEME!

  Vše z galanterie tady:

  Stoklasa


  A když se nám nechce šít :-), tak tady:

  Tchibo

 • Kde utrácíme, protože si nemůžeme pomoct :-)

  Za galanterii tady:


  Za pěkné věci tady:

 • Inspirace, co je potřeba dětem ušít je třeba tady: :-)