Recy trička s aplikací

Když se mi jednou za čas podaří vyžehlit všechny koše s prádlem, které se doma povalují a uklízím vyžehlené prádlo do skříně, jímá mě hrůza. Ne z toho, že jsem vyžehlila, to mě samozřejmě těší, ale z toho, že se mi to do skříně prostě nechce vejít. A podotýkám, že velikostí skříně to nebude.:-) Komínek triček sahá až k další poličce a některé z nich jsem na sobě neměla už několik let. Je na čase udělat prostor a některým z nich vdechnout novou podobu!

001-recy-tricko-s-aplikaci

Vytáhla jsem se skříně dvě bílá trička s dlouhým rukávem a látkové panely od Lucky Kyselové alias Eclipse z Fleru, které použiju jako aplikace.

Na ušití triček jsem použila náš osvědčený střih na tričko. K dostání tady v našem e-shopu.

Jak na to:

005-recy-tricko-s-aplikaci

Staré tričko rozporcujeme (ustřihneme rukávy, rozstřihneme je, a rozstřihneme i boční švy) a díly vyžehlíme. Zatím nestříháme ramenní švy.

006-recy-tricko-s-aplikaci

Těsně u kraje ustřihneme lem u krku a znova ho později použijeme. Teď už můžeme rozstřihnout ramenní švy.

008-recy-tricko-s-aplikaci

Z rukávů vystřihneme rukávy. Střih umístíme tak, aby lem trička odpovídal lemu rukávu starého trička. Nestřiháme z dvojité látky, tak nezapomeneme střih rukávu při stříhání druhého rukávu otočit.

009-recy-tricko-s-aplikaci

Ze zadního dílu vystřihneme zadní díl a z předního díl přední. Opět umístíme střih tak, abychom využili hotová lem trička.

010-recy-tricko-s-aplikaci

Na přední díl našijeme látkový panel jako aplikaci. Bála jsem se, aby se mi obrázek z trička nevytrhl, tak jsem ustřihla ze zbytku trička obdélníček o trochu větší, než je látkový panel a umístila ho na rubovou stranu pod budoucí panel.

012-recy-tricko-s-aplikaci

Panel umístíme na střed a přišpendlíme. Špendlila jsem jen v krajích, aby v panelu nezůstaly dírky. A nezapomeneme přichytit i spodní obdélníček.

013-recy-tricko-s-aplikaci

Panel hustým cik cak stehem (nastavení stroje délka stehu 0,8 a šířka 3) těsně u kraje obrázku přišijeme.

014-recy-tricko-s-aplikaci

Obdélníček látky na zadní straně obstřihneme těsně u švu.

015-recy-tricko-s-aplikaci

Roztřepíme kraje látkového panelu. Nitky z okraje látkového panelu postupně taháme tak dlouho, až jsou všechny vypárané.

016-recy-tricko-s-aplikaci

V některých místech už nitky tahat nejdou, protože bychom si je vytáhly i z pod cik cak stehu a to nechceme. Takže jejich párání končíme klidně i uprostřed délky hrany.

017-recy-tricko-s-aplikaci

Tyto nitky zastřihneme na délku ostatních nitek a podzimní aplikace jablíček je hotová.

018-recy-tricko-s-aplikaci

Dál už stačilo jen došít tričko. Použila jsem trochu jinou techniku šití lemu u krku, než je popsaná v návodu. Sešijeme jeden ramenní šev, pak našijeme lem výstřihu. Lem při našívání mírně natahujeme, tričko necháme ležet volně.

019-recy-tricko-s-aplikaci

Pak sešijeme druhý ramenní šev. Švový přídavek tohoto ramenního švu u krku ohneme směrem dozadu a z líce přišijeme. Stejně budeme přišívat i švové přídavky u rukávů a na boku, tak pokud nevíte co myslím, koukněte na konec návodu, tam je foto.

024-recy-tricko-s-aplikaci

Zvažovala jsem, jestli mám výstřih při kraji prošít. Nakonec jsem se rozhodla pro prošití a vidíte co mi jehla zrovna uprostřed předního dílu udělala!!! Nacuckovala látku pod stehovou desku a takhle to dopadlo. Prošití lemu je tedy jen na vašem uvážení.:-)

020-recy-tricko-s-aplikaci

Pak přišijeme rukávy a…

021-recy-tricko-s-aplikaci

Sešijeme boční švy.

022-recy-tricko-s-aplikaci

Pokud šijete na OL, kde se nedá zapošívat, tak švy na konci rukávů a u spodního lemu zapošijeme. Řetízek nití z OL ohněte pod švový přídavek a ten pak z líce prošijte. Je lepší šít směrem ke kraji ne od kraje. Jinak hrozí, že se okraj látky shrne a budou koukat švový přídavek.

023-recy-tricko-s-aplikaci

Takto bude vypadat prošití lemu.

033-recy-tricko-s-aplikaci

030-recy-tricko-s-aplikaci

A recy tričko s aplikací jablíček z látkového panelu je hotové. Mě čeká ušít ještě jedno s hruštičkami. A jaky obrázek si u Eclipse vyberete vy?

Až do 30. listopadu můžete lákové panely u Eclipse na Fleru nakoupit s 15% slevou, pokud použijete při objednávce tento slevový kód:

4ZC-4R1-YXV

A krásně by se obrázky vyjímaly taky třeba na bavlněném pytlíčku s křížalami apod. Mohl by to být i milý vánoční dárek… hm… že bych ještě nasušila křížaly.:-)

Mějte krásné podzimní dny a šití a recyklaci zdar.

Bára

027-recy-tricko-s-aplikaci_p

Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
  1. Daniela napsal:

    Děkuji za článek, to je fakt dobrá inspirace. Jen bych se ještě chtěla zepútat, jestli by někde v šuplíku nebyl střih na tričko, tedy spíš tílko v zomhle stylu: https://www.sportinator.cz/damske-tilko-boxer-football-stamp. Já mám takové doma a neskutečně mi ten střih vyhovuje. Chtěla bych takto dostříhnnout a doupravit i jiná trička, co jsou mi velká. A došít na ně právě nějaké látkové aplikace. Myslíte, že by to šlo?

    • mamas napsal:

      Dobrý den, střih na tílko nemáme, ale pokud máte tílko doma, tak si střih vytvořte podle padnoucího tílka. Rukáv odstřihnete a začistíte. Aplikace podle fantazie. Dáša

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů