Kreativní dárky

Vanda oslavila šesté narozeniny a babička se letos zaměřila na kreativní dárky. Naše babička je kreativec a tvoření bylo u nás doma vždy běžnou věcí. Babička šije, plete, háčkuje a začala i paličkovat a neustále sleduje a zkouší nové věci. Jen kdyby bylo více času :o). Jsem rády, že i Vanda vyrůstá v tvořivém prostředí. Už se mě ptala, kdy dostane svůj šicí stroj :o). Tak uvidíme, zda investujeme do dětského šicího stroje. Pro začátek nás babička vybavila tkalcovským stavem a setem na pletení. Oboje pořízeno v hračkářství a určeno pro děti od šesti let. Je super, že balení obsahuje vše, co potřebujete – návod s obrázky, pomůcky, vlnu i tupou jehlu či háček.

Vanda vyzkoušela všechno, největší trpělivost měla u tkalcovského stavu. Součástí balení je silnější, barevná vlna a dílo rychle přibývalo. Při tkaní vyžadovala pozornost, ale motoricky zvládla střídavé provlékání.  Babička pomáhala s přípravou tkací osnovy, začátkem s ukázkou a ukončením.

Pletací sada – obsahuje pletací stav, pletení do kruhu a špulku na pletení dutinek. Vše je na stejném principu – přetahování oček přes trny.  Na stav a pletení do kruhu jsme neměli trpělivost – přírůstek je pomalý. Pletení dutinek bylo zajímavé, když dutinka začala být vidět. Vanda měla potíže udržet špulku a přetahovat oka. Často uteklo oko, taky bylo lepší použít klasický háček.

Obdobou plastové špulky je špulka dřevěná s kovovými trny. Přes tyto trny se vlna snadněji přetahuje. Špulka se prodává samostatně bez háčku a vlny. S vytvořenými dutinkami se dále tvoří.

Myslím, že podobné dárky jsou super a musím přiznat, že u dutinkovače jsem zavzpomínala na dětská léta, kdy jsme s bráchou soutěžili, kdo plete dutinky rychleji.

Kupujete podobné kreativní dárky? A máte doporučení na dětský šicí stroj? Napište nám do komentářů.

Hezké dny, Dáša

Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Karolina Marková napsal:

  Dobrý den, k šití jsem se vrátila po narození syna. Při našem sportovním vyžití jsem zjistila, že na malé děti funkční prádlo prostě není a nebo je příliš drahé. Takže vrátit se k šití byla skoro nutnost. Synovi bude 5 let, ale když viděl maminku u šicího stroje, začal škemrat, že si to chce vyzkoušet taky. Teď šijeme oba – tedy já sedím na židli, on na mě a oba máme hlavy a ruce na stroji a šijeme. Vytahuje mi špendlíky, odstřihává nitě, vybírá si ozdobné stehy…. Prostě si to užívá a ve školce se chlubí našimi výtvory….

  • mamas napsal:

   Skvělá spolupráce Kájo.:-) Taky už mám odšité kilometry s dětmi na klíne. Je to pro děti skvělá škola života, že věci nevznikají jen tak. Kájo a z čeho šijete funkční prádlo? Bára

   • Karolina Marková napsal:

    Dobrý den, šijeme dle potřeby. Kalhoty na zimu většinou ze softshellu, na vodu do lodě jsem zkoušela z látky z pul zátěrem a je to super…. Při běžném ocákání nic neproteče…. No a pod to všechno je potřeba termoprádlo – z bambusu na běžné nošení a na vodu raději z merina. Našla jsem i obchůdek s možností koupit tecnopile, ale k tomu jsem se ještě neprobojovala…. Přijde čas…. Sice vše není úplně přírodní materiál, ale zahřeje a je teplo a to je to hlavní…. I při sportu či zábavě si užívat…

 2. LP napsal:

  Skusenost nemam, ale viackrat som citala, ze fajn pre deti bol stroj z Ikea, Len ho uz nevidim v ponuke.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů