Zajíc sem zajíc tam

Dnešní projekt je určený pro nejmenší a má několik funkcí, ke kterým se za chvíli dostaneme. Na co bych ale chtěla upozornit více švadlenky než maminky je vzorovaná látka, ze které je zajíček ušit z lícové strany. Tato látka je autorská a tedy k dostání pouze u autorky Lucky Kyselové alias Eclipse z Fleru. V obchůdku najdete další autorské vzory. Jedná se o digitální tisk na 100% bavlně. Barvy jsou stálobarevné a látka má certifikát pro dětské výrobky. Látka je krásně hladká a příjemná na dotek. Motiv zvířátek je dětský a netradiční. V obchůdku najdete od jednoho vzoru několik barevných variant, takže můžete kombinovat a doplňovat. Na zajíčka byl použit jeden panel o rozměru 50 x 45 cm a doplněn froté látkou.

A navíc, pokud si nevyberete z autorských látek, můžete se s Luckou domluvit na tisku látky s vaším vlastním motivem – vaše kresba, dětská kresba. No není to super možnost?

Veškerý sortiment – autorské látky i panely nyní můžete u Eclipse na Fleru nakoupit s 15% slevou do 27.7. 2017, pokud použijete při objednávce tento slevový kód:

FZA-LQD-12T

A nyní k našemu samotnému zajíčkovi mucháčkovi. Tvar je upravený obdélník, který má vycpaný jeden roh jako hlavičku a krk doplněný vázačkou. Mucháček je určený k mazlení, je měkký a snadno se chytí. Věrný kamarád má dlouhé ouško, které je vybaveno patentkou pro přichycení dudlíku. Patentky v rozích promění zajíčka v šátek – cintáček, který je možné zapnout kolem krku. Strana froté je savá a měkká. Zajíček se snadno udržuje a rychle uschne.

Co potřebujeme:

 • Střih zajíček mucháček zde
 • Vzorovanou látku 50 x 45 cm
 • Froté látku 50 x 45 cm
 • PES kuličky – kulička na vycpání hlavičky
 • Plastové patentky – 3 páry (+ kleště na nacvaknutí)
 • Pomůcky na šití

Začínáme:

Podle střihu připravíme ze vzorované látky i z látky froté – tělo (střed v přehybu látky), velké a malé ucho.

Uši položíme lícem na sebe a v kraji sešijeme. Šila jsem při kraji na polovinu šířky patky. Rovnou dolní stranu necháme nesešitou. Na začátku a na konci zapošijeme (několik stehů tam a zpět).

Sestřihneme přídavek švu na špičce ucha.

Protočíme lícem ven, vyrovnáme špičku ucha. V kraji po obvodu prošijeme. Na rovné spodní straně vytvoříme záhyb a prošijeme.

Uši přišpendlíme na froté díl. Froté strana uší leží na froté dílu těla!

Přiklopíme dílem těla ze vzorované látky. Sešpendlíme.

V kraji prošijeme. Pozor, necháme nesešitý otvor pro protočení! Já ho nechala na vnitřní straně spodního cípu. Hlavičku s ušima jsem prošila 2x pro větší pevnost uší.

Sestřihneme švový přídavek na všech rozích. Roh mezi spodními cípy nastřihneme rovným nástřihem až ke švu. Přídavek na hlavičce opatřete rovnými nástřihy až ke švu.

Protočíme lícem ven, vyrovnáme rohy, vyžehlíme.

Podle talířku si naznačíme hlavičku. Část kruhu jsem si nakreslila křídou v tužce, ale vystačíte si i s měkkou tužkou.

Hlavičku vyplníme kuličkou z PES kuliček.

Výplň a látku si sešpendlíme nad a pod křivkou obloučku.

V místě křivky prošijeme.

Výplň ještě necháme sešpendlenou. Nyní obšijeme celý obvod těla zajíčka.

Šijeme při kraji. Nesešitý otvor podhrneme směrem do rubu a také prošijeme.

Z látky připravíme pásek, kterým svážeme krk. Vycházíme z obdélníku 40 x 6 cm. Pásek sežehlíme směrem ke středu, přehneme a v kraji prošijeme. Pro větší efekt můžete použít kontrastní látku nebo stužku.

Pásek ve středu přišijeme k prošití hlavičky. Přišijeme důkladně, aby se pásek neuvolnil!

Z lícové strany uvážeme uzel nebo mašli.

Nacvakneme plastové patentky. Jeden pár na dlouhé ucho pro dudlík. Druhý pár na rohy „pacek“, třetí pár na rohy „tlapek“. Patentky nacvakněte tak, aby bylo možné je zapínat mezi sebou – podle obrázku níže.

Zajíčka můžeme zapnout: za tlapky, tlapku a packu (šikmo napravo, nalevo) a za packy.

A máme hotovo – krásné muchlování :o).

Hezké a klidné letní měsíce.

Dáša

Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Dagmar napsal:

  Ještě moc děkuji za odkaz a slevu. Hned jsem si nějaké látečky objednala, jsou opravdu krásné. 🙂

 2. Dagmar napsal:

  Dobrý den, zajíček je super. Moc děkuji za bezvadný návod. 🙂 Ještě mám dotaz, co to máte za froté, vypadá takové heboučké (a kde, prosím, kupujete)? Děťátko bude muchláčka i žmoulat, tak to froté nevadí?
  Předem děkuji za odpověď a přeji hezké léto. Dáša 🙂

  • Dáša_mamas napsal:

   Dobrý den, já použila „obyčejné“ froté, které jsem koupila jako balíček prostřihů před několika lety. Zajíčka jsem vyprala stejně jako oblečení pro mimčo. Samozřejmě pro klid můžete použít froté s atestem pro děti. Seženete bavlněné i bambusové, třeba na sijemdetem.cz. Dáša

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů