Uši a kroužek – hračka pro miminka a velká novinka ;-)

Dáša pro vás připravila tento článek o hračce pro nejmenší, ale už jej nestihla na webu publikovat, protože má teď jiné krásné starosti. Že tušíte? 🙂 Ano.

V neděli se narodil do mamas království malý princ Šimon. Nová inspirace pro naše tvoření, taky nový model pro mimi věcičky 🙂 a hlavně veliká radost a zázrak, který ve zrození děťátka stále vidím.

Dáša Vás všechny moc pozdravuje!

A já ji děkuji, že mi dovolila Vám tuto krásnou novinku sdělit.:-) A teď už vás nechám začíst se do Dášina článku a návodu na mimi hračku.

Jo a slavíme, tak zlevňujeme. Tak nakoukněte do e-shopu >>


Minulý týden mě velice potěšil komentář k projektu áčkové sukně, kde naše čtenářka psala, že novou sukni měla hotovou za hodinku. Tomu říkám rychlý projekt. Moje představa je vždy taková. Projekty, které mě napadají, jsou přece tak jasné, že jak jejich příprava i samotná realizace nemohou zabrat spoustu času.  A i přes snahu a nadšení se některé bohužel nedostanou na náš blog, protože zůstanou ve fázi rozpracování nebo několika pokusných vzorků. Projekty zajíček mucháček a uši a kroužek jsem měla v plánu připravit na období Velikonoc, kdy jsou zajíčci v hlavní roli. Ale na blog se dostávají až nyní. A odhad na přípravu projektu jsem opět podcenila :o))).

Kroužek a uši – kousátko, chrastítko pro miminka. Viděla jsem ho hotové v internetových i kamenných obchodech, tak proč neudělat vlastní mamas model. Potřebujete dřevěný povrchově neupravený kroužek ideálně vnějšího průměru cca 8 cm (vnitřní průměr 5,4 cm). Seženete na Fleru či jiném internetovém obchodu (já koupila zde https://www.svicky.net/samostatne-dily-pro-vlastni-tvoreni-drevo-ratan-drevene-krouzky-bukove).

U uší mě překvapilo, kolik vzniklo variant, než jsem byla spokojená s tvarem a délkou uší. Na střihové příloze jsou tři velikosti, pokud by někdo měl jiný rozměr kroužku, může si vybrat. Na kroužek průměru 8 cm je použit největší střih. Měla jsem ještě dřevěné přírodní kroužky na záclony, ale ty jsou už dost malé.  Aby se zajíčci k sobě hodili, použila jsem stejnou látku a to autorskou látku autorky Lucky Kyselové alias Eclipse z Fleru. Z jednoho panelu vyšel zajíček mucháček a uši. Na rubovou stranu je použito zelené froté. Jen připomínám, že do 27. 7. 2017 můžete u Lucky nakoupit se slevou 15%. Slevový kód: FZA-LQD-12T.

Co potřebujeme:

 • Střih na uši zde
 • Vzorovanou bavlněnou látku 7 x 40 cm
 • Froté látku 7 x 40 cm
 • Dřevěný kroužek bez povrchové úpravy vnější průměr cca 8 cm
 • Pomůcky na šit

Začínáme:

Obdélník vzorované látky a froté položíme lícem na sebe. Podle střihu na bavlněnou látku nakreslíme tvar uší.

V místě linky prošijeme přímým stehem. Necháme cca 8 cm nesešitých na rovné části pro protočení.

Odstřihneme látku podle tvaru uší na švový přídavek cca 5 mm. U otvoru pro protočení necháme přídavek cca 1 cm.  Sestřihneme špičky a oblé části opatříme V nástřihy – vše podle obrázku.

Protočíme lícem ven. Vyrovnáme špičky, podhrneme látku v otvoru pro protočení. Vyžehlíme.

V kraji prošijeme přímým stehem, tím uzavřeme otvor pro protočení.

Provlečeme na kroužek. V ruce uši přišijeme, aby je miminko nesundalo! Před praním je odpářeme a pak zase přišijeme.

Jsem sama zvědavá, jak se našemu miminku bude dřevěný ušatý kroužek líbit.

Dáša

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Zuzka Štambachová napsal:

  Dobrý den, myslím, že je v návodu chyba v jednotkách, počítám, že jde o svovy přídavek 5 mm? U otvoru je přídavek větší, tedy 1 cm. Jinak super návod, díky.

 2. Adéla Procházková napsal:

  Obrovská gratulace Dáši (Barčo vyřid prosím), přeji Šimonkovi do života vše dobré a ať roste rodičům k radosti. Adéla.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Střihy a návody v e-shopu
 • Rubriky
 • Co nás baví…

  Učit vás nové věci:

  průvodce švydlenky začátečnice

  Látky nás baví nakupovat tady:

  mamtex.cz

 • Nejnovější komentáře
 • Nejnovější příspěvky
 • Archivy
 • Jsme na facebooku
 • KDE RÁDY NAKUPUJEME!

  Vše z galanterie tady:

  Stoklasa


  A když se nám nechce šít :-), tak tady:

  Tchibo

 • Kde utrácíme, protože si nemůžeme pomoct :-)

  Za galanterii tady:


  Za pěkné věci tady:

 • Inspirace, co je potřeba dětem ušít je třeba tady: :-)