Mikulášské pytlíčky

Jen jsem naplnila adventní kalendář, už je tu Mikuláš a jeho nadílka. Musím se přiznat, že já už mám částečně  nachystáno. Pro neteře jsem vytvořila pytlíčky s našitým srdíčkem, nahoře svázané zlatou stužkou s papírovou jmenovkou.

Pytlíčky jsou šité francouzským švem někdy nazýván jako dvojitý hřbetový. Je to šev, který vypadá dobře z lícové i rubové strany a zvládnete ho ušít na klasickém stroji. Velikost pytlíčku si určíte podle potřeby a velikosti nadílky. Vázačku můžete ušít nebo použít stužku.

Co na pytlíčky potřebujete? Látku na pytlíček, kontrastní látku na aplikaci, výztuhu pod aplikaci (není nutná, ale aplikace se bude lépe přišívat), stužku a náplň.

Jak postupuje?

  1. Zvolíme si velikost a podle toho připravíme látku na pytlíček.
  2. Žehličkou si zažehlíme horní okraj pytlíčku. Přehneme cca 1 cm do rubu a přežehlíme, zahneme  ještě jednou a znovu přežehlíme.
  3. Žehličkou nažehlíme výztuhu na kontrastní látku. Z vyztužené kontrastní látky vystřihneme tvar aplikace.
  4. Našijeme aplikaci.
  5. Sešijeme francouzským švem boční švy a dno.
  6. Podle zažehlení zahneme horní okraj a prošijeme.
  7. Naplníme nadílkou a zavážeme stuhou.

Říkáte si, kde jsou fotky postupu a co je ten francouzský šev? Proč to tady není napsané a nafocené jako vždy? Odpověď je jednoduchá, ono to je vše už popsané a nafocené v našem fotonávodu na Vánoční pytlíčky a razítka. Tento návod najdete v našem obchůdku, ale nyní je pro vás ke stažení zdarma zde. V návodu najdete popis francouzského švu, šití pytlíčku, tašky, postup výroby razítek a samozřejmě šablony na razítka i aplikace ve tvaru hvězdy, srdce a stromečku v několika velikostech.  Snad vás tento malý dárek v adventním čase potěší.

Další inspirací pro vás může být také návod se střihem na Mikulášskou punčochu, který krok po kroku najdete zde.

Děkuji, že i v uspěchané předvánoční době sledujete náš blog a šijete s námi.

Hezký den,  Dáša

 

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
  1. alabama napsal:

    Moc se mi to líbí, určitě využiju!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů