Dětský opasek

U nás doma jsou u dětí v oblibě pásky. Jenže ty s klasickým zapínáním našemu malému pořád dělají problémy. Prostě správně zatáhnout a trefit se do dírky nebo naopak z díky tyčinku vysvobodit, je někdy úkol nad jeho síly. Nejlepší jsou pro něj pásky se zatahovací sponou, které zvládá v pohodě ovládat. A protože jsou jednoduché na výrobu, rozhodla jsem se mu jich pár vyrobit a vy dnes můžete se mnou.

Co budeme potřebovat:

  • Polypropylenový popruh (nebo i bavlněný) – délka dle délky pásku a šířka dle šíře páskové spony. Pro děti 2,5 cm nebo 3 cm.
  • Pásková spona – 1 ks. K dostání v různých šířkách např. tady. Sada obsahuje i koncovku.
  • Dekorační látka – délka dle délky pásku + 0,5 cm a šířka 2 x šířka popruhu.
  • Výztuha, např. zažehlovací vlizelín – délka dle délky pásku a šířka o 3 mm užší než je šířka popruhu.

Jaká je ideální délka pásku? Nám se osvědčila délka = obvodu pasu + 10-15 cm.

Jak na to

Výztuhu zažehlíme na střed připravené látky a její hrany přes ni zahneme a zažehlíme. Pásek z pěkné látky bychom měli mít o cca 2 mm užší, než je popruh.

Konce popruhu zatavíme pomocí plamene, aby se netřepily.

Připravenému látkovému hadovi zahneme do rubu 0,5 cm na krátkých hranách a přichytíme ho k popruhu. Pokud máte silnější výztuhu, můžete ji v krajích o 0,5 cm zkrátit a zahýbat jen látku. Látku k popruhu kolem dokola přišijeme.  (Omlouvám se za kvalitu fotografie, nějak mi to ujelo :-))

Takto budeme mít přišitou látku k popruhu. Požila jsem na přišití silnější bílou jensovou nit a dole nit v barvě popruhu.

Na konce pásku nacvakneme sponu a koncovku. Jde to lehce. Ani kleště nebyly potřeba.:-)

A máme hotovo.:-)

Dneska to byla rychlovka, ale pokud mají vaše děti v oblibě pásky jako ty naše, určitě jim uděláte radost. 🙂

Ještě info ke sponám. Když jsem si spony objednala (mám přesně tyto) a dorazily, tak jsem na to zírala. Myslela jsem, že to budou takové ty klasické, jak se odklopí, tyhle pevné jsem vůbec neznala. Tyto se neodklápí, uprostřed mají jen kovovou zoubkatou tyčinku, která se posune a pásek zajistí. Trochu jsem jim ze začátku nevěřila, ale fungují skvěle. Tak to jen pro informaci, ať se toho nezaleknete jako já. 🙂

Budete šít pásky? Jsou u vás taky v oblibě? Napište nám do komentářů co teď na jaře nejvíce šijete.

Užívejte krásné dny, které nám letošní jaro přineslo.

Bára

Bára (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, kterou baví život, máma dvou báječných dětí, manželka skvělého muže. Spolu s Dášou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnout.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů