Poznejte zipy YKK

Krásný sváteční den. Zkuste se zastavit, uvařit si kávu a začtěte se do našeho rozhovoru s Lenkou. Poznáte maminku, švadlenku a podnikavou ženu. Její příběh vás také může inspirovat. Pokud budete hodnotit rok 2018, třeba dostanete ten pravý impuls a také se pustíte do podnikání.

Donesly se k nám zvěsti o novém obchůdku se zipy značky YKK. O značce víme jen z doslechu, a tak jsme se rozhodly oslovit majitelku obchůdku Lenku, aby nám a Vám o značce a jejich produktech něco řekla. A také nás inspirovala svým příběhem.

Leni, můžete nám něco říci o sobě? A šijete s námi?

Jsem máma, jako vy a k šití mě inspirovaly děti. Oblečení, co je dnes v obchodech, mi často přišlo moc široké, pláštěnky moc plastové nebo tepláky naopak úzké a krátké na to, aby se děti cítily pohodlně. Když synek začal chodit do lesní školky, byl to největší impulz pořídit si šicí stroj. A po měsíci jsem si troufla na vaši softshellovou bundu, která má úžasný střih a navíc je váš šicí postup tak precizně zpracován, že podle něj může šít i úplný začátečník. Takže ano, šiji s vámi. Bund jsem od té doby ušila několik a také je u nás velmi oblíbená vaše čepice, kterých jsem podle vašeho střihu ušila už nepočítaně. A ještě vaše tričko pro děti jsem si lehce upravila – zeštíhlila, aby bylo na tělo – a šiji z něj merino zateplovací roláky. Vlastně by se toho našlo ještě víc.

Co přivede „šicí“ maminku k otevření e-shopu se zipy?

Nouze koupit kvalitní zip. Dětské oblečení trpí víc, za blátivého počasí ještě o to víc a když jsem já začátečník pár hodin přešívala zip u nově koupené kombinézy a stejně nevydržel ani jeden den, řekla jsem si, že to tak dál nejde. Pátrala jsem po kvalitních zipech a dočetla se, že to jsou YKK zipy. Tak jsem zas pátrala po YKK zipech, ale v celé Evropě jsem nenašla e-shop, kde by měli délku a barvu, kterou jsem potřebovala. Provozuji dva jiné e-shopy, takže se nabízelo rozjet to sama.

Tak to bylo ze soukromí :o) a nyní hurá na zipy.

Co nám můžete říct o značce YKK? Odkud je a jak dlouho už je na našem trhu?

Zipy YKK vznikly v Japonsku v roce 1934 a v dnešní době mají výroby v mnoha státech. Zipy v našem e-shopu jsou vyrobené v Japonsku, Německu a Turecku. Vše pod japonskou kontrolou. Firma dnes ročně vyrobí neuvěřitelné dva miliony kilometrů zipů. Za tu dobu se YKK stalo synonymem pro kvalitní zip, většina bude název znát asi ze zipů na kvalitních džínách. Dá se říct, že se podle YKK zipů pozná kvalitní oblečení, batohy, zavazadla, protože do nekvalitních levných materiálů by nešili drahý zip. Takže se to samozřejmě odráží v ceně. Přiznám se, že nevím, jak dlouho funguje české zastoupení, dodávají ale hlavně výrobcům oblečení, galanterie nemají o YKK zipy zájem kvůli jejich ceně. Hlavně minimální odběry jsou poměrně vysoké.

Jaké jsou jejich stěžejní produkty?

Základem jsou standartní kostěné, spirálové a kovové zipy. Každý z nich má pak svoje speciální verze. Dokáží vyrobit snad jakýkoliv zip, na který si vzpomenete v 215 odstínech. To trochu komplikuje můj výběr. Dále vyrábí plastové doplňky (brzdičky, karabinky a podobně), suché zipy, druky.

Pro nás jsou zajímavé zejména zipy. V čem jsou jiné a třeba lepší než zipy konkurence?

Jak jsem již zmínila, nejsou poruchové, jako zipy, které jsou běžně v galanteriích k dostání. Je to vidět na samotném provedení. Jdou lehce otevřít i zavřít, nedrhnou, ale hlavně vydrží. Když si vezmu, že si koupím zip, který se mi brzy rozbije a zase budu muset trávit čas jeho výměnou, přitom nevím, jak dlouho opět vydrží, tak je pro mě levnější koupit si kvalitní zip, který všiji jen jednou. Od otevření e-shopu se mi ozývá mnoho maminek i profesionálních švadlenek, které se mnou tuto zkušenost sdílí a to mě utvrzuje v tom, že tento projekt má smysl.

A jaký je sortiment zipů? Délky, druhy… dá se vůbec shrnout?

Firma YKK je schopna vyrobit téměř cokoliv. Je na nás, co objednáme. Do první várky jsem zařadila hlavně zipy pro dětské velikosti oblečení, protože s nimi mám zkušenosti. Barvy podle aktuálních trendů. Jsem omezena financemi, takže první výběr byl chudší. Po spuštění e-shopu se ale strhla lavina a zjistila jsem, že je mezi zájemci hodně šicích dílen a švadlen na zakázku, které přesně vědí, co potřebují.

A co barvy?

YKK má škálu barev obrovskou. Jen některé speciální zipy jsou jen v několika základních barvách. Navíc jsou schopni vyrobit jinou barvu stuhy a jinou elementů (zoubků), dokonce i každá strana zipu může mít jiné barvy, takže si můžete vytvořit velmi specifický zip, ale to už je spíše parketa pro velké výrobce oděvů a barevnou kombinaci pro konkrétní látku.

Je něco, co byste vypíchla a co by nemělo chybět v dílně žádné švadlenky?

Myslím, že u YKK zipů to bude fungovat tak, že napřed švadlenka přijde k látce a pak si podle její barvy a použití vybere zip.

Váš obchod začíná, jaké produkty dále plánujete zařadit do prodeje?

Na konci ledna přibudou hlavně delší zipy, o které mi švadlenky nejvíce psaly. Kostěné a spirálové zipy ve velikosti až do 100cm. A také několik malých zipů pro nejmenší v délce 30-35cm. Později budu zařazovat voděodolné zipy, a přidávat barvy od základních zipů. Nejspíš dojde i na skryté zipy, speciální zipy pro obuv a tak dále. Kromě zipů pak základní galanterie, která by se mohla hodit do projektu každému, kdo všívá zip – tedy lemovací pruženky, druky, reflexní prvky, narážecí knoflíky a podobně.

Takže sortiment mohou ovlivnit i švadlenky?

Určitě a doufám, že tomu tak bude především, ale podle dosavadních reakcí nemám strach. Pokud čtenáři potřebují zip, který v e-shopu není, prosím o zprávu na Facebooku. Nebudu zařazovat něco, o čem nevím, jestli o to bude zájem. Na druhou stranu ale nemůžu uspokojit úplně každého, kdo potřebuje speciální zip nebo délku, protože jak jsem již řekla, minimální odběry nejsou úplně malé. Budu moc ráda za jakýkoliv komentář, hodnocení, sdílení na Facebooku, případně hodnocení zipů přímo v e-shopu. Čím více se budou zipy prodávat, tím více bude přibývat barev a délek.

Skvělé! A to nejdůležitější – zipy nakoupit můžete zde https://www.ykkzipy.cz/ a přehled o novinkách a možnost komunikace na FB https://www.facebook.com/ykkzipy

Lenko, děkujeme za rozhovor. Přejeme vám mnoho objednávek, snadné rozhodování při rozšíření sortimentu a ať se vám daří ve všech oblastech vašeho života.

Děkuji moc a přeji Vám i čtenářům (asi většinou čtenářkám) mnoho šicích úspěchů.

 

Kupujte zipy YKK a šijte s námi :o)

Krásný předvánoční čas.

Dáša za mamas

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. MOnika napsal:

  Na YKK zipy nedám dopustit, kvalita přesně jak v rozhovoru. Když už se s něčím člověk šije, tak těch pár korun navíc za materiál není tak podstatné. Teď jsem po dlouhé době šila s nějakým obyč z galanterie, protože jsem potřebovala dva stejné… a zase dlouho nemusím…
  Už pár let nakupuju na m-i-spulka.cz, takže paní asi nehledala důkladně ;). I když taky tam nemá pokaždé všechno. Ale má dobré ceny a když už doplní zásoby, udělám rovnou větší objednávku. Tak snad nelezu komentářem do PR článku ;). Děkuji za něj.

  • Bára (mamas) napsal:

   Díky za tip na e-shop i sdílení zkušeností s YKK zipy. U nás můžeš lézt s komentářem kam chceš.;-) Skoro.:-) Bára

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Střihy a návody v e-shopu
 • Rubriky
 • Co nás baví…

  Tohle je naše cesta k pohodě s dětmi. Přidejte se i Vy.

  výchova, děti, rodiče, maminka

  Jste kreativní a rádi se učíte nové věci? Pak v kurzech pro radost jistě najdete novou inspiraci.

  2ban-250x250.gif

  Látky nás baví nakupovat tady:

  mamtex.cz

 • Nejnovější komentáře
  • Legíny - dětské, dívčí a dámské - upgrade střihu (4)
   • Dáša (mamas) " Ahoj Adélo, já si myslím, že to není látkou, ale kobercem. U nás ve školce to samé a jak se... " – 16.11.2019
   • Adéla Procházková " Ahojky holky, legínu šiju asi nejčastěji, moc jsem si oblíbila váš střih (ten starší zatím stačí), starší dcera je štíhlá,... " – 15.11.2019
  • Kojící tričko (18)
   • Dáša (mamas) " To je fajn, proto návody tvoříme, jako inspiraci pro tvoření. Dáša " – 16.11.2019
   • Sára " To je super nápad. Mně vůbec nenapadlo, že bych si kojící tričko mohla doma sama ušít. Myslím, že bych to... " – 15.11.2019
  • Jak ušít rohy ubrusu (20)
   • Dáša (mamas) " Děkujeme. Ať se daří. Dáša " – 16.11.2019
 • Návod a střih na kraťasy zdarma

  Střih na kraťasy zdarma

  Stáhněte si podrobný fotonávod se střihem na kraťasy zdarma. Vyzkoušejte, že podle mamas návodů dokáže šít každý.

 • Nejnovější příspěvky
 • Archivy
 • Oblíbené články
 • Jsme na facebooku
 • KDE RÁDY NAKUPUJEME!

  Krásné látky tady:

  U Melluzínky


  Všechny možné látky tady:

  Dům látek


  Vše z galanterie tady:

  Stoklasa


  A když se nám nechce šít :-), tak tady:

  Tchibo

 • Kde utrácíme, protože si nemůžeme pomoct :-)
 • Inspirace, co je potřeba dětem ušít je třeba tady: :-)