Jarní dekorace zajíc k zavěšení

Začalo jaro. Ptáte se, jak to vím? Dozvěděla jsem se to v našem konzumu! Náš konzum je poklidné místo z minulosti, kde většinou počet prodavaček převyšuje počet nakupujících, vajíčka se prodávají v papírovém pytlíku, uzeniny krájí podle vašeho přání a vrácené lahve hlásíte u pokladny a nikdo nikam nespěchá. Ale! V pátek jsem se v konzumu ocitla ráno, chvilku po osmé hodině a bylo tam plno! U pokladny nebyly žádné košíky a byla fronta na placení. Věkový průměr 60+, no ale ten cvrkot. Našla jsem, co jsem potřebovala a zařadila se do hlučné fronty k pokladně. A poslouchala , co bylo v hospodě, jak tam chlapi chodí, co se sází a kdy přijede prodejce ovocných stromků. A slyším za sebou, „Hanko pust mně, spěchám, začalo jaro, na hřbitově pustili vodu. Spěchám umýt hroby a vařit.“ Já nejsem Hanka, bylo to na paní, která stála za mnou, ale tyto důvody mi vykouzlily úsměv a paní jsem pustila i já. A tak vím, že už začalo jaro!

A tak dnes pro vás máme jarní dekoraci – zajíce, aby i u vás to jaro mohlo začít. Dekorace je velice jednoduchá a podle šablony si můžete zajíce ušít nebo s dětmi vystřihnout z papíru a nalepit na okna, dveře. A  navíc, si podle šablony můžete vyrobit celou zaječí rodinku, protože šablona je připravena ve třech velikostech. Tak jdeme na šitý model.

Co budeme potřebovat:

  • Šablonu zajíce zde
  • Látku
  • Entlovací nůžky
  • Zbytky na výplň – PES, vatelín, vata
  • Kousek vlny na ocásek
  • Mašli kolem krku
  • Provázek na zavěšení

Začínáme:

Podle velikosti střihu si připravíme látku. Látka je větší než šablona. Látku máme položenou na podložce, je dvojitá a  lícové strany směřují ven (jedna do podložky, druhá na vás).

Na látku položíme šablonu a obkreslíme zajíce. Nejprve jednu polovinu, poté šablonu překlopíme a dokreslíme druhou polovinu.

Já použila růžovou křídu v tužce.

Podle čáry prošijeme obrys zajíce. Šijeme přímým stehem. Pozor na boku necháme cca 4 cm nesešité!

Zajíce vyplníme výplní.  Je to dekorace, takže výplně není moc, jen aby dostala tvar.

Zašijeme výplňový otvor.

Zajíce vystřihneme. Já použila entlovací (zubaté) nůžky.

Vezmeme mašli a uvážeme jí kolem krku.

Konce mašle šikmo zastřihněte a opatrně opalte. Nebudou se třepit.

Najdeme kousek vlny a vyrobíme ocásek.

Já jsem vlnu několikrát obtočila kolem třech prstů, sundala, uprostřed svázala a roztáhla smyčky. Bambulku přišijeme na tělo zajíce.

Zajíce zavěsíme za uši. Já jsem do uší dala malé průchodky, ale hned se vytrhly, protože látka byla tenká a nepodložila jsem je. Takže nitku přišijte za uši. A je hotovo.

A  aby ušáků nebylo málo, máme u dveří ještě ty z minulého roku.

A jak vítáte jaro vy? Těšíme se na komentáře.

Krásné jaro.

Dáša

 

 

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů