Dívčí úpletové šaty – střih a návod mamas

Dnes vám představím náš nový střih s podrobným fotonávodem na dívčí úpletové šaty. Stejně jako většina našich střihů vznikl z potřeby nějaký takovýto univerzální střih na šatky vlastnit. 🙂

Jsou takových šatek plné obchody (navíc za pár korun, za které nekoupíte ani látky :-(, jak oni to dělají !?!?), ale mít ty svoje, to je prostě něco jiného. Abychom je aspoň trochu ozvláštnily a vás při šití naučily něco nového, rozhodly jsme se tentokrát začistit výstřih podsádkou a udělat do něj zajímavé prostřihy.

Můžete si tak ušít šaty s prostřihem na středu výstřihu, který pak udělá dojem límečku.

Nebo udělat prostřih do kulata na straně výstřihu a doplnit jej mašli, knoflíkem nebo jiným zapínáním.

Můžete si pohrát i s barvou podsádky. Volit ji tón v tónu se barvou hlavní látky, použít rovnou hlavní látku nebo  zvolit kontrast a dosáhnout tak zajímavého detailu.

Tak, jako jsem to udělala u hnědozeleného trička…

… nebo u těchto pruhovaných šatů.

Šaty si můžete ušít s krátkým nebo s dlouhým rukávem, anebo bez rukávů a průramek začistit jen proužkem.

Ale můžete střih využít i k ušití jednoduchých šatů, výstřih začistit jednoduše proužkem na třetiny nebo jiným způsobe, jakým jste zvykli začišťovat trička. (Více o začišťovaní úpletu najdete v tomto článku.)

A protože je střih od velikosti 80 až do velikosti 176, mohou si podle něj ušít šaty i mnohé dívky dozrálé v ženy. 🙂 Já jsem si podle střihu na top, který jsem jen prodloužila, neb o nabíranou sukni jsem nestála, ušila tyto námořní šaty:

Více o tom, jak si je ušít, vám napíšu někdy příště.

Návod a střih na tyto šatky najdete jako vždy v našem e-shopu. Konkrétně tady. Nebo si je můžete vložit do košíku rovnou zde, pomocí tlačítka níže.

Věříme, že se vám střih a návod na šaty bude hodit.

Jestli se s námi a ostatními švadlenkami chcete podělit o to, jak vám jde šití, co šijete nebo co se chystáte šít, přidejte se do naší skupiny na FB, kterou jsme právě pro tyto sdílecí a poradní účely vytvořily. 🙂

Mějte se krásně, užívejte léta a šijte s námi, ať můžete šít doma sami.

BáraBára (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, kterou baví život, máma dvou báječných dětí, manželka skvělého muže. Spolu s Dášou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů