Pastelkovník – hand made

Krásný letní den,

čeká vás prázdninové dobrodružství a přemýšlíte co všechno sbalit? Pokud máte děti věku školky cca 3 – 6 let doporučuji pastelkovník. S Vandou se nám báječně osvědčil, při cestách vlakem i při pobytu na prázdninách. Pastelkovník je fajn, pro děti, které už chápou práci s pastelkami. Mají svůj malý poklad – pastelky, omalovánky, papíry i hotová díla pěkně schovaná a mohou si je nosit všude s sebou. 

Vanda pastelkovník odložila v první třídě, kdy dostala svůj penál a pastelkovník se stal hračkou pro malé. Věřím ale, že pro malující děti by byl pastelkovník v látce vhodného věku a výbavou aktuální aktivitou.

Zkoušela jsem pastelkovník se Šimonem (červenec 2 roky), ale čmáral všude, omalovánky trhal a pastelky házel, takže jsem pastelkovník ještě odložila.

Pokud pastelkovník nemáte, v našem obchůdku najdete prověřený návod jak jej ušít.

Slunné prázdniny, klidné cesty a spoustu rodinných zážitků.

Dáša

A níže článek jak to u nás začalo s pastelkovníkem v roce 2013.

Dárky hand made – radost i starost. Jako šicí máma mám spoustu nápadů a málo času na realizaci – hitem letošních Vánoc byl pastelkovník! Pár jsme jich rozdali a jeden krásný taky dostali.  Pro větší děti s větší výbavou, pro začínající výtvarníky se základními pastelkami a omalovánkami.

Pokud byste si chtěli takový nebo podobný pastelkovník ušít, fotonávod s výchozími rozměry a jednoduchým postupem naleznete zde.

d.

Na našem blogu byl dotaz,  zda se do pastelkovníku vejdou i silnější trojboké pastelky. Ano, níže fotka. Pro srovnání jedna pastelka (oranžová dlouhá) standardní tloušťky. Silnější mají stranu cca 8 mm.

2

1

 

Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
  1. Mery13 napsal:

    Wooooou, ten sa ti ale podaril je krásny a super kapsička v ňom. Šikovne ručičky, pozdravujem.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů