Recy věci – PET náramky

Krásný prázdninový den. Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a možná hledáte inspiraci na tvoření. Já jsem na internetu narazila na recy téma PET lahví a nevěřila jsem, že to funguje. Musím napsat, že mě překvapilo, kolik krásných věcí (hlavně šperků) je možné z „odpadu“ vyrobit. Hlavní lákadlo pro mě byly náramky! Vypadá to naprosto jednoduše. Láhev rozřežete a okraj zažehlíte a je to. První co mě napadlo – to určitě, vždyť se to nalepí na žehličku. Moje inspirace z netu je zde. No nedalo mi to a vyzkoušela jsem. A víte co? Ono to funguje.

Na fotce jsou náramky z PET lahve objemu 1,5 l, jsou na dámskou ruku.

Potřebujete – PET lahve, řezák nebo nůžky a žehličku.

Láhev vypláchněte a rozřežte či rozstříhejte, jak vám to půjde na kolečka.

Pokud chcete náramky symetrické, nalepte na lahev papírkovou pásku a stříhejte podle ní. Nebo využijte drážky na lahvi.

Žehličku zapněte a nastavte střední teplotu. Opatrně přiložte okraj náramku a jezděte nahoru a dolu. Okraj se začne teplem kroutit směrem dovnitř.

Chce to trochu cviku, abyste chytli správnou techniku tavení okraje, ale žádné nalepení plastu na žehličku jsem neměla :o).

Za chvilku máte spoustu kroužků – náramků.

Díky barevnosti plastu PET lahví si vyrobíte náramky jednobarevné, nebo pokud použijete čiré lahve, můžete vnitřek náramku vymalovat laky na nehty.

Mám ráda věci, které svou užitnou hodnotu získají náhodou. Naše kroužky neslouží jako náramky, ale potápěcí kroužky v bazénu! Když jsem rozřezala a zatavila kroužky z jedné lahve, šla jsem se pochlubit Vandě, která byla v bazénu. „Jé hoď mi je“, ozvala se. Tak já je hodila a ony se začaly pomalu potápět a už to bylo. Super věc, potápěcí kroužky, které se dobře sbírají ze dna a dají se navléknout na ruku a můžeme jich vyrobit, kolik potřebujeme. Můžete vyrobit i různé barvy, pokud uděláte čiré, je to opravdu výzva pro potápěče je najít!

Vyzkoušíte tvoření z odpadu a máte i jiné nápady z PET lahví? Těšíme se na komentáře.

Krásné a pohodové prázdniny.

Dáša

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů