Obaly na sešity trochu jinak 2

Krásný den, první školní týden je pryč a děti i rodiče se dostávají do běžného rytmu. Myslím, že u nás už máme vše obaleno. Učebnice i sešity a jak jinak než do hand made obalů. S objednáním laminované bavlny jsem se přidala k Barče, ale vybrala jsem jen dva vzory – pandy růžové a modré. Nebyla jsem úplně přesvědčená, že obaly ušiji, ale jak jsem viděla Barčin článek – Obaly na sešity trochu jinak a komentáře, pustila jsem se do obalování.

Vanda chodí do třetí třídy, takže sešity jsou velikosti A5, jen dva mají velké A4. Učebnic také není mnoho, takže obalování a šití byla radost. Pro učebnice jsem se rozhodla pro papír. Chtěla jsem pevný, aby se neprotrhl a tak jsem sáhla po starém kalendáři. Stránky jsou velké, papír pevný a obrázky jsou bonus.

A tady je výsledek! U velké učebnice jsem slepila dva listy kalendáře.

U učebnice s měkkým přebalem, jsem do obalu vložila rozstřižený karton, ze zad kalendáře.

Sešity, tak na ty čekala bavlna. Měla jsem od každé barvy cca 65 cm. Takže mi vyšlo z každé barvy 8 obalů velikosti A5 (4 na šíři látky).  Z modré látky jsem místo jednoho obalu na sešit A5 ušila obal na malý sešitek – notýsek.

U notýsku však Vanda chtěla vidět panenku na deskách – co s tím? No tak jasně – uděláme okýnko! Do látky jsem vyřízla okýnko a všila průhlednou fólii. Já měla zbytek fólie na pláštěnku, ale můžete použít i starý obal.

Okýnko jsem všila ještě před sešitím klop. Trochu se to při šití vlní a moc to neklouže pod patkou, ale dá se to.

Já šila přímým stehem s délkou stehu 3,5.

Obchodníci se snaží zaujmout, takže seženete různé sešity. U nás doma se sešlo hned pět vzhledů sešitu 523. Takže, chápu, že je to někdy pro děti těžké přijmout obal, co zakryje krásné desky.

Okýnko na obalu jsem také šila pro žákovskou knížku, která má na deskách rozvrh.

Měla jsem myšlenku – na český jazyk růžové obaly, na matematiku modré obaly. (Na ostatní předměty, což je prvouka, hudebka a angličtina papírové obaly jiného balícího papíru). Našla jsem i starý balící papír z Ikea, ke kterému mám štítky a nálepky a krásně ladil do mé koncepce. No, ale Vanda si to ve škole udělala jak chtěla, takže žádná barevná maminčina koncepce….

A takhle to na našem stole vypadalo několik dní, kdy jsem si hrála s obaly :o). Byla to radost!

A co vaše obaly? Těšíme se na další komentáře.

Klidný začátek školního roku a pro odpočinek šijte s námi.

Dáša

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
  1. Iveta napsal:

    Nějaký střih na ty obaly na sešity? Taky se na to chci vrhnout.:)

    • Bára (mamas) napsal:

      Ivet, střih není potřeba, je to jen obdélník, navíc se odvíjí podle velikosti učebnic a ty jsou každá jiná. Postup je v prvním článku o obalech na sešity tady na blogu. 😉 Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů