Podzimní věnec

Krásný podzimní den. Mám ráda všechna roční období a jsem ráda, že se střídají. Podzim je zatím krásný a teplý a láká na procházky. Trochu podzimní atmosféry, si můžete v dnešním projektu vytvořit i doma. Je to věnec na dveře z podzimních listů. Potřebujete jen fantazii, barevné přířezy netkané textilie nebo filcu, polystyrenový věnec a trpělivost.

Ano, tento projekt není nic složitého na šití, jen na trpělivost při prošívání žilkování listů. Pokud chcete mít listy krásné, buďte trpělivé. Ani nevíte, kolikrát jsem si říkala, to je zase projekt :o).

Listy jsou z dvojité látky, každá strana má jinou barvu, ideálně v barvách podzimu, ale fantazii se meze nekladou!

Takže jdeme na to. Než se pustíme do šití, sáhněte po papíru a tužce a nakreslete si tvary listů. Pokud se chcete inspirovat, koukněte v přírodě, na internetu nebo do knihy.

Já jsem si vybrala čtyři listy – javor, dub, lípu a habr.  Ty jsem si podle svého nakreslila na papír.

Vybrala jsem si čtyři dvojce barev netkané textilie, protože každý list tvoří dvě sešité vrstvy. Jeden tvar listu na jednu dvojici barev.

Na světlejší barvu jsem si nakreslila obrys listu a žilkování. Použila jsem měkkou tužku.

Netkané přířezy jsem sešpendlila.

Prošila jsem žilkování. Šila jsem tam a zpátky. Co nejdéle bez přerušení nitě.   A co nejvíce trpělivě, ale po chvilce jsem si žilkování prošívala už podle fantazie.

U habru jsem prošívala žilku u více listů v „zubaté řadě“.

Po prošití žilek, jsem tvary listů vystřihla. Na zubatý okraj listů, jsem použila cik cak nůžky.

Polystyrenový věnec jsem omotala látkou, krásně se hodí i jutová stuha. Věnec jsem omotala, aby „nesvítila“ jeho bílá barva.

Listy jsem špendlíky přichytila na věnec.

A šup na dveře!

Dáša

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů