Kostým na strašidelný karneval

Krásný den prodlouženého víkendu. Tento článek je inspirací, pro všechny, kdo na poslední chvíli potřebují vytvořit kostým na strašidelný karneval. Ve středu jsem přišla do školky a na dveřích bylo oznámení o čtvrtečním strašidelném karnevalu. No a co teď? Mohla jsem jet do Brna shánět kostým, ale to ne. U nás se kostýmy přece tvoří :o). Šimon má dva roky, takže výběr masky byl na mě, žádnou oblíbenou strašidelnou postavu nemá. Nejprve mě napadl černý upír, ale neměla jsem doma žádné černé oblečení ani látku.

Tak bílá varianta – mumie. Cestou domů jsem se stavila v lékárně a koupila obyčejné obvazy. Koupila jsem tři balíčky obvazu šíře 12 cm. Ale to je na celý kostým málo! Doma naštěstí mám sbírku obvazů ze starších autolékárniček, takže materiálu bylo nakonec dost. Spotřebovala jsem cca 11 balíčků různých obvazů. Pro mumii jsem chtěla vytvořit kalhoty, tričko a čepici pošitou obvazem. Kalhoty jsem chtěla úzké, takže je super střih na legíny, úzké tepláky nebo mimi kalhoty. Tričko je s dlouhým rukávem. Čepice těsně na hlavu.

Šila jsem velikost 92, tak jsem potřebovala, aby byl kostým snadný na oblékání (do kostýmu oblékají tety ve školce po svačince) odolný a nebránil v pohybu. Takže jsem se rozhodla, že pásy obvazu našiju na střihové díly a poté sešiji oděv.

Jako podklad jsem použila úplet a to starší bílá trička.  Podle střihu jsem si připravila střih na tričko s dlouhým rukávem a úzké mimi kalhoty.

Na každý díl střihu jsem na lícovou stranu položila pásy obvazu. Obvazy pruží, ale na díly jsem je pokládala volně. Pokládala jsem pásy od spodku směrem nahoru. Podle toho kolik máte obvazu můžete hustě pásy překrývat. Obvazy jsem různé struktury, můžete je střídat, kroutit, uzlíkovat. Prostě nazdobte, jak se vám líbí.

Pásy obvazu jsem přišila po okraji v ruce. Pokud máte dost špendlíků, můžete pouze hustě našpendlit. Poté jsem na stroji obvazy prošila v kraji, ale také v ploše, aby držely. Níže fotka předního dílu z lícové strany.

Fotka předního dílu z rubu.

Úplet se netřepí, takže jsem vůbec neřešila zakončení rukávů, výstřihu. Na spodní okraj trička jsem použila spodní okraj bílého trika. Sešila jsem tričko i kalhoty.

Čepici jsem nejprve sešila, až poté jsem na ní našila obvaz.

A za jeden večer je hotovo! Náš kostým měl úspěch, bohužel nemám více a detailnějších fotek, ale obvazy opravdu vypadají dobře.

Hezký strašidelný listopad a tvořte krásné kostýmy.

Dáša

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Zdeňka napsal:

  měli jsme to podobně, ale ve škole. Nejdřív jsem si myslela, že budu vytvářet kostým Rona Weaslyho (z Herryho Pottera) nebo koupím kostým upíra.
  Nakonec syn sám přišel s tím, že chce být pavouk. takže jsem využila černé tričko z pevnějšího bavlněného úpletu, které jsem mu šila, ale nenosí ho moc často a přišila další nohy z ponožek naplněných molitanovou drtí, na hlavu lyžařská kukla, na kterou jsem přišila několik očí z polovin polystyrenových kuliček obalených úpletem (na přání žluté barvy) . na zádech měl být ještě vyroben kříž jako pavouk křižák, ale to jsem nestíhala a pavouk byl jednoznačně poznat i bez toho. kostým pak už jen doplnily černé leginy, černé ponožky i černé cvičky.
  Díky za tip na mumii, je to super. Musím zapamatovat pro příští rok 🙂

  • Dáša (mamas) napsal:

   Ten pavouk musel být pracný, ale krásný. Až bude syn větší, věřím, že na něj také dojde. Díky za nápad. Dáša

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů