Chlapecké a pánské boxerky – nový mamas střih

Jeden z oděvů, po kterém bezesporu saháme každý den, je spodní prádlo. Mít takové, které je pohodlné, nikde netlačí a ještě navíc ho ušil někdo nám milý, to je unikát, který si nemůže každý dovolit.

Díky našemu novému střihu tento luxus můžete nyní dopřát svým malým i velkým chlapům. Odedneška totiž najdete v e-shopu nový střih s podrobným fotonávodem na ušití boxerek.

Střih je připraven v mnoha velikostech pro kluky od 1,5 roku až po puberťáky, tedy velikosti 86 až 176. A pak je tu verze pro pány ve velikostech 44 až 56.

Boxerky mají minimální počet švů, aby netlačily a byly co nejrychlejší na ušití. V rozkroku je všitý díl, který výrazně prodlužuje životnost boxerek a dle postřehů mužů v okolí, je to ta nejpohodlnější varianta trenýrek.

V pase je můžete zakončit buďto gumou našitou a využít tak různé druhy ozdobných pruženek nebo gumu všít přímo do boxerek. Na obě tyto varianty najdete v návodu střih.

Boxerky se dají pohodlně ušít i na klasickém šicím stroji. Overlock k jejich zdárnému dokončení není potřeba. A i tak budou vypadat pěkně profi, protože většina vnitřních švů je schovaná pěkně uvnitř, mezi jednotlivými díly.

Jakmile ušijete jedny a pochopíte princip šití, půjdou vám další jako po másle.

K ušití boxerek, zejména pro malé kloučky, můžete využít zbytky látek a nebo recyklovat starší, roztrhané pánské boxerky, jako jsem to udělala já.

Jen upozorňuji, že i malé velikosti vyžadují kus pořádného matroše v celku a jedny dětské boxerky se do starých pánských vejdou jen velmi těžce, tak s tím při šití počítejte, ať vás to nepřekvapí, stejně jako mě. 🙂

V případě recyklace nebo nedostatku materiálu v jednom kuse, je možné si pomoci přidáním švu na zadním díle. Jako je to třeba na těchto pruhovaných boxerkách.

Pokud se vám náš nový střih a návod líbí a máte chuť ušít něco pro vaše chlapy, najdete ho v našem e-shopu tady nebo jej přidáte rovnou do košíku kliknutím na tlačítko níže.

Využijte dlouhé zimní večery a připravte pro vaše blízké netradiční vánoční dárek. Vždyť trenky by pod stromečkem přeci neměly chybět. 😉 Těšíme se na fotky v galerii.

Bára

Bára (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, kterou baví život, máma dvou báječných dětí, manželka skvělého muže. Spolu s Dášou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Střihy a návody v e-shopu
 • Rubriky
 • Co nás baví…

  Učit vás nové věci:

  průvodce švydlenky začátečnice

  Jste kreativní a rádi se učíte nové věci? Pak v kurzech pro radost jistě najdete novou inspiraci.

  2ban-250x250.gif

  Látky nás baví nakupovat tady:

  mamtex.cz

 • Nejnovější komentáře
   No recent comment found.
 • Návod a střih na kraťasy zdarma

  Střih na kraťasy zdarma

  Stáhněte si podrobný fotonávod se střihem na kraťasy zdarma. Vyzkoušejte, že podle mamas návodů dokáže šít každý.

 • Nejnovější příspěvky
 • Archivy
 • Oblíbené články
 • Jsme na facebooku
 • KDE RÁDY NAKUPUJEME!

  Krásné látky tady:

  U Melluzínky


  Všechny možné látky tady:

  Dům látek


  Vše z galanterie tady:

  Stoklasa


  A když se nám nechce šít :-), tak tady:

  Tchibo

 • Kde utrácíme, protože si nemůžeme pomoct :-)

  Za galanterii tady:


  Za pěkné věci tady:

 • Inspirace, co je potřeba dětem ušít je třeba tady: :-)