Magnetická fólie

Dnes vám přinášíme info o zajímavém materiálu na tvoření, vhodného na výrobu netradičních dekorací. Jedná se o magnetickou fólii. Koupíte ho v metráži nebo přířeze v různých tloušťkách.

Hned na začátku píši – fólie je magnetická – chová se jako magnet. Fólie drží na lednici, topení. Ale nevytvoříte z ní magnetickou tabuli. Na fólii magnety nedrží! Představa, že fólii nalepíte na zeď a budete na ní dávat magnety je chybná.

Pokud si nedovede materiál představit, tak je to ten stejný, ze kterého najdete magnetky pod víčky dětských jogurtů. Tam jsou jen opatřené potiskem.

Já jsem fólii použila na zakrytí elektrické rozvodné skříně. Dlouho (roky) jsem přemýšlela, jak zakrýt kryt, který na vás „svítí“ na fasádě, ale musí být stále přístupný. Až tu na mě vykoukla magnetická fólii.

Fólie se dá stříhat, řezat. Můžete na ní malovat, lepit samolepky. Vytvoříte si svoje „magnety“. Fólie se prodává v různých tloušťkách – magnetické síle. To je vhodné sledovat, pokud má magnet třeba sloužit na autě, jako reklama. Za jízdy při rychlosti musí držet.     

Moje fólie je už na místě přes rok a drží skvěle. Já jsem použila magnetickou fólii, kterou jsem zakoupila na unimagnet.cz , bílý křídový fix, nůžky a psací potřeby. bílý křídový fix je vhodný do sucha a na „dívání“. Pokud chcete vytvořit magnet, kterého se budete dotýkat, použijte permanentní barvy, ale to nemám vyzkoušeno.

Vyzkoušejte stranu fólie, která je magnetická, je více lesklá, ale ať máte jistotu. Kreslit budeme na nepřilnavou.

Naměřila jsem a střihla potřebný rozměr. Použijte měkkou tužku nebo bílou, stříbrnou, kterou uvidíte.

Nápis, kdo má jistou ruku tvoří přímo. Já jsem si vytiskla nápis. Z rubu papíru jsem obtáhla obrys stříbrnou tužkou, několikrát. Tím vytvoříme barevnou vrstvu, kterou následně přeneseme na fólii. Vytvoříme si „kopírák“.

Nápisy s obtaženým rubem jsem umístila na fólii. A z lícové strany jsem je obtáhla tužkou a mírně tlačila, abych přenesla stříbrnou barvu z rubové strany na fólii.

Nápis není přenesen dokonale, ale pro vedení písma postačuje.

Křídovým fixem jsem obtáhla a vybarvila. Fix jsem koupila v papírnictví. Jsou k dostání v různých barvách a tloušťkách hrotu. Před použitím je nutné fix protřepat.

Lístečky jsem domalovala bez předlohy.

A je hotovo! Líbí se vám úprava naší rozvodné skříně? Těšíme se na komentář.

Krásné prázdniny a tvořte s námi.

Dáša

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
  1. Dagmar napsal:

    Skvělý nápad a moc hezky tabulka vypadá! Kde vy na to děvčata chodíte 🙂
    Zdravím Dáša

    • Dáša (mamas) napsal:

      Hezký den Dášo, děkujeme. Nápady si „hledají“ nás. Většinou je to věc, kterou potřebujeme pro naše rodiny nebo druhou veko skupinou jsou věci, které vidíme, líbí se nám a pak se je pokoušíme vytvořit, postup nafotit a inspirovat ostatní. Ale ne vše se povede. Magnetická tabule čekala roky, na staré fasádě jsem si jí ani nevšimla, ale po opravě jsem si říkala, to tam nemůžu nechat. Dáša

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů