Dámské kalhoty třeba ze softshellu

Cena:

120 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití dámských kalhot. Střih je univerzální s rovnými nohavicemi, tak akorát přiléhavý, abychom v kalhotách vypadaly štíhlé, ale zdolaly v nich i Mount Everest.:-) V pase je pásek s poutky na pásek a vpředu zip. Vytvoříte si kalhoty sportovní, ze softshellu, plátěné, ale i elegantní. Záleží na volbě materiálu. Naučíme se zde spolu všít zip a našít pěkně čistě pásek. Budete-li chtít kalhoty sportovnější, můžete ke kolenům přidat záševky, nohavice různě dělit a kombinovat barvy látek. Však Vy už určitě něco vymyslíte.:-)

Dostupné velikosti:

Šest velikostí: vel. 34 až 46

Náročnost: Mírně pokročilý

 Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií. V návodu na vás čeká více jak 100 fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro mírně pokročilé, protože budeme všívat zip a pásek, ale stačí umět ovládat šicí stroj a postupovat dle pokynů v návodu a zvládne to i začátečník.

Návod obdržíte e-mailem formou odkazu na stránku, kde si jej prohlédnete, stáhnete v PDF formátu nebo rovnou vytisknete.

Součástí návodu je střih pro 7 velikostí. Je přehledně zpracovaný v CAD programu. Střih je rozdělen na několik stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů v návodu si střih slepíte a poté je připraven k použití. 

V tomto návodu se mimo jiné naučíte:

 • Všívat klínové kapsy,
 • našít do kalhot zip, 
 • našít zadní kapsy,
 • krásně čistě všít pásek s poutky.    

Naše návody nejsou jen o střizích a informacích ke konkrétnímu modelu. Naučíte se v nich také obecné postupy, které pak využijete dál ve svém vlastním tvoření. 

Co budete potřebovat:

Látku na kalhoty. Softshell, džínovinu, manšestr, plátno apod. Prostě vše, z čeho máte chuť ušít si kalhoty. Podrobný soupis materiálu najdete samozřejmě v návodu. 

Základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

Těšíme se na společné šití. mamas

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. klára napsal:

  Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli spodní šířka nohavic u obou verzí kalhot je stejná? Na fofo mi přijde, že ty klasické jsou dole užší.. děkuji Klára

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Klári, omlouvám se, že odpovídám až dnes, váš dotaz nám zapadl… Šírka je u obou kalhot plus mínus stejná. U těchto se s rostoucími velikostmi nohavice trochu více rozšiřují než u těch sportovní. Takže menší velikosti je mají o chlup užší a větší zase o něco širší než sportovní. Bára

 2. Veronika napsal:

  Fotonávod skvěle zpracovaný. Střih super a kalhoty sedí..:) Zvažovala jsem, jestli se pustit do kalhot, když udáváte náročnost pro mírně pokročilé, ale zvládne to i naprostý začátečník. Podle střihu jsem si ušila rifle. Nechtěla jsem hned kupovat drahý softshell. Největší strach jsem měla ze zipu, ale s fotonávodem jste si holky daly opravdu práci a zvládne to každý! Problémy jsem měla s páskem, ale po pár páráních jsem nakonec i ten zvládla a kupuju softsheel.. 🙂 Moc děkuji. Škoda jen, že nemáte více dámských střihů..

  • Bára (mamas) napsal:

   Veru, moc děkujeme. Jsem moc ráda, že střih a návod slouží a kalhoty sedí. A více dámských střihů? Vždyť už máme gatě, šaty a z těch se dá udělat i triko a na blogu jsou aspoň dvě sukně… co víc potřebujeme.:-) Ale já vím, hodily by se i jiné věci, ale čas na jejich tvoření nějak chybí.:-( Díky a ať se povedou i ty softové.;-) B.

 3. Pavla napsal:

  Ty vypadají luxusně 🙂
  Nezvažujete do střihů přidat ještě jednu velikost? 😊

  • Bára (mamas) napsal:

   Pavli, další větší velikost už neplánujeme. Už by se nám střih na kalhoty nevešel do čtyř řad papírů.:-) B.

 4. martina napsal:

  je v návodu i množství materiálu potřebné na danou velikost prosím? chci velikost 38, kolik jarního softu budu potřebovat?

  • Bára (mamas) napsal:

   Ano, v návodu je tabulka spotřeby pro jednotlivé velikosti. Na vel. 38 je při šířce látky min. 140 cm potřeba 135 cm. B.

 5. Šárka napsal:

  Dobrý den, kalhoty vypadají moc hezky a už se těším až si je ušiji. Chtěla jsem se zeptat jestli by nevadilo, kdybych u velikosti 34 dala zip dlouhý 10 cm. Nemůžu sehnat 12 cm zip. Děkuji Šárka

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Šárko, 10 cm určitě stačí. Zvažovala jsem, jestli tam dát 10 nebo 12, nakonec jsem se rozhodla pro 12, ale 10 je v pohodě. Bára

 6. Michaela napsal:

  Dobrý den, kalhoty vypadají parádně, mám dotaz. Mám širší stehna, můžu dít dotaz jak široké nohavice v oblastí stehen jsou u velikosti 44?

 7. Šárka napsal:

  Dobrý den, střih jsem si hned stáhla. Snad se k němu dostanu až ušiji všechno co mám v plánu pro dceru. Nechystáte střih na dámskou bundu? Šárka

  • Bára (mamas) napsal:

   Bunda v plánu zatím není, ale to před rokem nebyly ani kalhoty, že.:-) Tak třeba zase za rok.:-) B.

 8. Lída napsal:

  Teda Báro a Dášo, moc vás zdravím, skvělý nápad, jdu nakupovat 😉

  • Bára (mamas) napsal:

   Díky Lído.:-) B.

   • Hana napsal:

    Dobrý den,mohla bych vědět z jakého softshellu jsou vyfocené kalhoty ušity?Jarní,letní,pružný,případně kalhotový?Předem děkuji za odpověď.

    • Bára (mamas) napsal:

     Dobrý den, Hanko, tyhle jsou šití z jarního softshellu. Uvnitř je bambusový, takový ten kostičkovaný úplet. Bára

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů