Tištěná papírová varianta tohoto střihu je dostupná ZDE >>

Dámské sako z teplákoviny RELAX

Cena:

120 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití dámského saka z teplákoviny. Označení sako je možná příliš troufalé, jedná se spíše o blejzr nebo taky cardigen, protože je bez zapínání. Ale ať ho nazveme jakkoliv, je to kousek oblečení, který se u vás ve skříni neztratí. Využijete ho všude tam, kde se chcete cítit elegantně a zároveň pohodlně. Sako je mírně projmutého střihu. Tvarování zadního dílu je řešeno pouze středovým švem. Límec a současně klopa je k přednímu dílu přinechán. Sako tak lze nosit se stojáčkem nebo límec ohnout a vytvořit tím klopu saka. Sako nemá zapínání, kapsy ani podšívku. Je tak velmi jednoduché a rychlé na ušití, takže vám bude dělat radost během chvilky.

Dostupné velikosti:

Osm velikostí: vel. 38 až 50

Náročnost: Mírně pokročilý

 Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro mírně pokročilé, ale stačí umět ovládat šicí stroj, postupovat dle pokynů v  podrobném návodu  a zvládne to i začátečník.

Návod obdržíte e-mailem formou odkazu na stránku, kde si jej prohlédnete, stáhnete v PDF formátu nebo rovnou vytisknete.

Součástí návodu je střih pro 7 velikostí. Je přehledně zpracovaný v CAD programu. Střih je rozdělen na několik stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů v návodu si střih slepíte a poté je připraven k použití. 

Celý střih je tvořen 18 stranami formátu A4, takže jej máte za chvilku připravený k použití. 

Pro ty, kdo neradi slepují, je připraven střih i ve formátu A0 pro velkoplošný tisk.   

Naše návody nejsou jen o střizích a informacích ke konkrétnímu modelu. Naučíte se v nich také obecné postupy, které pak využijete dál ve svém vlastním tvoření. 

Co budete potřebovat:

Pružnou látku, tedy teplákovinu, nejlépe s příměsí elastenu. Jednobarevnou, vzorovanou nebo klidně více barev. Kousek vlizelínu na podžehení klopy. Základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

Podrobný soupis materiálu najdete samozřejmě v návodu.

Těšíme se na společné šití. 

Teplákovinu různých barev seženete třeba v obchůdku mamtex

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Eliška napsal:

  Dobrý den, Báro a Dášo,

  ráda bych se zeptala, zda mi sako nebude příliš velké, pokud normálně nosím velikost 36 a sako je až od velikosti 38.
  Moc děkuji za odpověď.
  Eliška

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Eliško, to je těžké říct. Záleží jak moc se lišíte mírami od naši tabulky velikostí, jaká jste tělesná konstituce. Zda jste vyská a jen štíhlá nebo celkově drobná. Rozdíl mezi vel. 36 a 38 není tak velký, tak bych to zkusila. Třeba nejdřív z nějaké levnější látky a uvidíte, zda to bude sedět. Případně provedete nějaké úpravy. Ono to nemusí sedět, ani když člověk velikost 38 nosí. Prostě jsme každý jiný. 🙂 Bára

 2. Libuše Magdaléna Dolejšová napsal:

  Moc a moc prosím o větší velikosti. Sáčko je moc pěkné, ale malé.

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Libuško, větší velikosti sáčka Vám teď bohužel slíbit nemůžu. Ale připíšeme si to na náš dlouhý to-do list. Bára

 3. Petra napsal:

  Dobrý den,
  prosím o radu ke střihu. Chápu správně, že klopu sešitím umístím ke středovému švu zadního dílu s tím, že límec bude schovaný pod ní? A pak sešiju vše dohromady? Večer jsem nad tím přemýšlela, zatím se mi nepodařilo sako sestavit dohromady :-).
  Děkuji předem za odpověď.

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Petro, nevím, zda chápu přesně Váš popis, ale límec našijete do výstřihu zadního dílu, pak sešijete ramenní švy předního dílu se zadním. U toho zadního je ramenní šev prodloužený o hanu našitého límce, a až pak se našije sešitá klopa. Takže klopa se zadního dílu vůbec „nedotkne“. Našívá se na hranu předního dílu a na límec. Zkuste znovu mrknout do návodu, body 8 až 18. Pokud by to stále nebylo jasné, pošlete když tak fotku toho, jak to máte, na mail a zkusíme to vymyslet pomocí fotky. 😉 Ať se sáčko povede. Bára

 4. Silvie napsal:

  První střih, který jsem zde koupila. Návod neuvěřitelně podrobný, srozumitelný, podle něj to opravdu zvládne i začátečník. A výsledný produkt? Opravdu praktické, krásné a pohodlné sako!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů