Šírší plátěné kalhoty - harémky

Cena:

120 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití širších plátěných kalhot - chcete-li harémek. Kalhoty jsou širšího pohodlného střihu s klínovými kapsami. Ideálním materiálem je splývavé viskózové plátno, ale použít lze i dvojitou gázovinu, len nebo i úplet. Kalhoty jsou v pase do gumy a nohavice jsou také zakončeny gumičkami, takže doslova rostou s dětmi. Střih je v 17 velikostech, takže kalhoty můžete ušít malému batolátku i samy sobě. Jsou pohodlné a využijete je na mnoho způsobů. 

Dostupné velikosti:

Sedmnáct velikostí: vel. 80 až 176

Náročnost: Začátečník

 Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro začátečníky. Stačí umět ovládat šicí stroj a postupovat dle pokynů v návodu.

Návod obdržíte e-mailem formou odkazu na stránku, kde si jej prohlédnete, stáhnete v PDF formátu nebo rovnou vytisknete.

Součástí návodu je střih pro 17 velikostí. Je přehledně zpracovaný v CAD programu. Střih je rozdělen na několik stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů v návodu si střih slepíte a poté je připraven k použití. 

Obdržíte také odkaz na střih ve formátu A0, pokud se vám nechce střih lepit. 🙂

V tomto návodu se mimo jiné naučíte:

 • Šít klínové kapsy z jednoho kusu látky,
 • našít pásek na plátěné kalhoty, 
 • zakončit nohavice do gumy.   

Naše návody nejsou jen o střizích a informacích ke konkrétnímu modelu. Naučíte se v nich také obecné postupy, které pak využijete dál ve svém vlastním tvoření. 

Co budete potřebovat:

Látku na kalhoty. Ideálně nějaké vizkózové splývavé plátno. Gumu do pasu a nohavic a šňurku na zavazovaní v pase, pokud ji tam chcete mít. Podrobný soupis materiálu najdete samozřejmě v návodu. 

Základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

Těšíme se na společné šití. mamas

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Beáta napsal:

  Dobrý den,
  jaká je, prosím, spotřeba látky u vel. 176? Děkuji, Beáta

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Beáto, pro vel. 176 je potřeba 170 cm látky při šířce min. 140 cm. Bára

 2. Jana napsal:

  Dobrý den, na této stránce máte nějakou chybu. Název záložky je Střih na letní dívčí úpletové šaty a po rozkliknutí fotky kalhot se místo zvětšené fotky kalhot objeví foto šatů.

 3. Petra napsal:

  Dobrý den, stačí na ušití plátno šíře 135 cm?
  Díky, Petra

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Petro, do velikosti 140 byste se měla vejít do plátna šíře 135 cm, ale je potřeba počítat ještě s 30 cm na kapsu a pásek. Od větších velikostí se musí nohavice vzájemně posunout, aby se vešly. Bára

 4. Vendula napsal:

  Dobrý den,

  když píšete, že se tyto kalhoty dají ušít také jako dámské – vel. 176, je střih také ve více variantách co do šířky? Respektive, najdu si v tom střih odpovídající třeba běžné 42 nebo 44?

  Děkuji
  Vendula

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Vendulo, tento střih v dámských velikostech není. Jen v dětských a dívčích, které jsou právě do zmiňované 176. U této velikosti je obvod boků 92, pasu 72… a do těchto rozměrů se vejde mnoho žen a tím je i myšleno, že si kalhoty mohou ušít i ženy ve vel. 176. Širší varianty pro další dámské velikosti ve střihu nejsou. Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů