Velikost:

Rozměr podstavy je cca 140 x 140 cm a výška ve středu 150 cm.

Náročnost: Mírně pokročilý

Dětské teepee

Cena:

95 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod na ušití dětského teepee. Teepee je určeno dětem jako hračka. Teepee má tedy optimální rozměr pro dětské hry. Můžete jej postavit doma i venku na zahradě. Konstrukce teepee je tvořena čtyřmi trojúhelníky látky, které jsou nataženy mezi dřevěné tyče. Ty jsou vsunuty do tunelů z látky a na vrcholu zkřížené. Na stěny je použita bavlněná metráž, tyče jsou dřevěné násady k nářadí. Jedna strana je rozdělena a slouží jako vstup. Vstup se uzavírá na magnetické zapínání a při otevření je možné stěny dveří přivázat k tyčím. Na protější straně vstupu je ve stěně okno, které má zvenku okenici, která může být srolovaná nebo volně spuštěná. Na zemi je podlážka, která je přivázána k tyčím. Teepee nemá látku stěn do špičky, pod křížením tyčí je otvor, který zlepšuje cirkulaci vzduchu uvnitř.

 Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro mírně pokročilé, protože budeme pracovat s velkými díly látky, ale díky podrobnému postupu to zvládne každý, kdo umí ovládat šicí stroj a má chuť něco vytvořit.

Návod obdržíte e-mailem formou odkazu na stránku, kde si jej prohlédnete, stáhnete v PDF formátu nebo rovnou vytisknete. Návod neobsahuje střih, ale podrobné schéma rozměrů a rozložení dílů na látku.

V tomto návodu se mimo jiné naučíte:

 • Začištění otvoru v látce (okna)
 • Používání magnetického zapínání

Naše návody nejsou jen o střizích a informacích ke konkrétnímu modelu. Naučíte se v nich také obecné postupy, které pak využijete dál ve svém vlastním tvoření.

Co budete potřebovat:

Látku na teepee – vzorovanou nebo jednobarevnou bavlněněnou látku a látku na podlážku. Vzor opět dle vašeho vkusu. Dále dřevěné tyče (násady na hrábě), fleece nebo jinou výplň do podlážky, magnetické zapínání, provaz na svázání tyčí, provázek ke vchodu a kulatou gumičku. 

Hodit se budou také základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

Těšíme se na společné šití. 

mamas

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Jana Prágrová napsal:

  Dobrý den, když bych použila látku šíře 160cm a udělala Teepee vyšší, může zůstat základna stejného rozměru? Nějak si nedokážu představit, zda to bude vycházet. Moc děkuji za odpověď. A také díky za vaše střihy, jsou úžasné 🙂
  Jana

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, Jano, podle mého názoru se nic nestane, pokud zvýšíte výšku teepee. Jeho boční stěna se prodlouží na 175 cm (původní je 165 cm po zaokrouhlení). Jen doporučuji tyče aspoň 1,9 ideálně 2 m ať je tam rezerva. Na email jsem zaslala obrázek přesných rozměrů stěny, ale při šití ještě něco vezmou švy. Hezké šití. Dáša

 2. Terka napsal:

  Dobrý den,

  obracím se s dotazem? Jakou gramáž látky doporučíte použít? Našla jsem si jednu pevnou (200g/m2), ale říkám si, jestli není tluszá moc, aby to bylo zase dostatečně prodyšné. Děkuji mnohokrát za radu😊

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, teepee jsem šila z tenkých vyřazených povlečení i pevnějších látek z Ikea. Pevnější látka lépe drží tvar. Často používáme teepee na zahradě a pokud se tam děti „zavřou“ v létě za slunného dne, je v obou stejné horko a dusno (stejně jako ve stanu). Proto jsem přidala okno. Při domácím použití v pokoji žádný rozdíl. Spíše bych volila střed 130 až 150 g/m2. Dáša

 3. Ivana napsal:

  Dobrý den, šila jsem teepee podla střihu, trochu jsem si ho zmenšila (základna 100×100 cm), protože do pokoje bylo moc velké a zjednodušila (ušila jsem ho bez okna). Střih je srozumitelný i pro začátečníky. S výsledkem jsem spokojena a vnučka tráví v teepee hodně času.

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, skvělé. Díky za komentář, jsme rády že návody jsou srozumitelné. Dáša

 4. Iveta napsal:

  Dekuji,predem

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů