Vícevelikostní svrchní kalhotky na látkové pleny

Cena:

95 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití funkčních a padnoucích svrchních kalhotek na látkové pleny. Vhodné pro kalhotkové, vícevrstvé i čtvercové plenky. 

Dostupné velikosti:

NB do 5 kg                         L 10 - 13 kg

S 5 - 7 kg                            XL nad 13 kg

M 7 - 10 kg

Náročnost: Začátečník

Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií.
 • Zvládne podle něj šít i úplný začátečník, který umí ovládat šicí stroj.

Návod obdržíte e-mailem v PDF formátu.

Součástí návodu je střih. Je přehledně zpracovaný v CAD programu a je rozdělený na několik stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů v návodu si střih slepíte a poté je připravený k použití. 

Střih je navržen jako vícevelikostní, ale je doplněn i značkami pro patentky, takže podle něj lze snadno ušít i svrchňáčky jednovelikostní, u kterých se upravuje velikost pomocí patentek. 

Součástí návodu jsou 2 BONUSY:

BONUS 1: Návod na ušití vícevrstvé plenky ve dvou velikostech. 

BONUS 2: Soupis všeobecných informací o látkových plenách. Rozdělení, popis jednotlivých druhů a pomůcek. Popis materiálů, ze kterých se pleny vyrábí, péče o ně a rady, jak si vybrat vhodné pleny právě pro Vás a jak s nimi začít. To vše je doplněno o praktické zkušenosti.

Co budete potřebovat:

Látku na svrchní kalhotky. Tzv. PUL. Lemovací gumičku širokou 14 až 18 mm (podle toho, co je pro Vás dostupnější). Suchý zip, šicí stroj, nůžky, pravítko a vše, co používáte k šití.

 

Těšíme se na společné šití. mamas


Jedna z vás, švadlenka Eliška, nám poslala vychytaný postup šití vícevrstvých plen. Pokud se tedy chystáte nejen na šití svrchních kalhotek, ale i plen, můžete při šití využít Eliščin postup.

Šití vícevrstvých plen dle švadlenky Elišky: 

 1. Pruh látky (45 ­cm × 96 cm) složíme lícem k sobě přes delší stranu a krátké strany sešijeme přímým stehem.
 2. Přesně na neprošitém skladu si uděláme značku (čárku) číslo jedna. (Totéž i na druhé straně)
 3. Otočíme na líc.
 4. Složíme plenu tak, aby sešitý šev byl na značce číslo  jedna. (Šev srovnáme na pravou). Šev a spodní díl látky zajistíme na okrajích špendlíky.
 5. Změříme si šířku od přeložené strany k druhé přeložené straně a toto číslo vydělte čtyřmi. Mně to vychází 48/4=12)
 6. Od jedné i druhé přeložené strany si odměříme 12 cm (nebo jiné rozměr, které vám vyšel) a na tom místě si uděláme značku (čárku) číslo dva a značku (čárku) číslo tři. (Totéž i na druhé straně)
 7. Takto připravenou plenu podélně přeložte tak, aby jedna přeložená strana ležela na druhé přeložené straně (Ohyb vznikne na místě švu). Zároveň by značka dva a značka tři měly ležet na sobě. (Kvůli srovnání švu na pravou stranu překládáme pravou polovinu na levou.)
 8. Nejvrchnější (čtvrtou) vrstvu plenky nebudeme špendlit. Ostatní tři vrstvy v místě, kde je značka dva a tři sešpendlíme.
 9. Nejvrchnější vrstvu odtáhneme doprava a srovnáme tak, aby sklad čtvrté vrstvy lícoval se značkami dva a tři nebo se špendlíkem.
 10. Srovnáme všechny sklady tak, aby byly rovnoběžné.
 11. Podélné hrany skladů prošijeme přímým stehem tak, jak je to znázorněno na obrázku originálního návodu.
 12. Volné strany plenky prošijeme cikcak stehem.

 Elišce děkujeme za sdílení. 

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Jana napsal:

  Dobrý den,
  chystám se jako babička ušít svrchňáčky podle vašeho střihu. Chtěla bych se zeptat, zda lze podle tohoto střihu ušít kalhotky i bez „křidélek“. Na obrázku vypadají kalhotky jako by byly ušité z PUL froté. Můžete mi poradit, kde se dá PUL froté koupit ? Zatím jsem narazila jen na provedení v přírodní bílé barvě.
  Děkuji.
  Jana

 2. Svatava Vozárová napsal:

  Dobrý den
  Jsem ráda, že jsem objevila vaše stránky..využila jsem střihu na hnízdečko do postýlky a měla jsem obrovskou radost, že se povedlo…Moc děkuji a určitě vaší nabídky budu nadále využívat…Svatava

 3. Věra napsal:

  Dobrý den, koupila jsem si tento střih a byla to výborná investice. Jsem začátečník, který se všeho bojí, ale podle snadného a jasného návodu se mi svrchňáčky moc povedly. 🙂 Dcerce dokonale sedí
  Mockrát děkuji

 4. Jiřina napsal:

  Dobrý den,
  jsem nadšena Vaší nabídkou a moc Vám děkuji za Vaší práci. S Vašimi stránkami jsem strávila už několik hodin příjemného objevování a obdivování, jaké krásné nápady a užitečné věci si můžu díky Vám ušít. Jsem zatím ve fázi sběru informací, do samotného šití se dám až v dubnu, protože jsem v této době pracovně dost vytížená a nemůžu se tomu věnovat zcela. Ale moc se těším, a jestli se mi moje šití povede, pošlu foto. Jsem babička čekatelka a v hledáčku mého zájmu jsou zatím plenkové kalhotky a šité dětské pleny. Přeji Vám mnoho úspěchů v práci. Jiřina

  • mamas napsal:

   Dobrý den Jiřino, moc děkujeme za milý komentář, budeme se těšit na fotky.:-) Ať Vám rychle uteče fáze pracovní vytíženosti a můžete si užívat šití. No a hlavně pak to malé, co se k Vám chystá. 🙂 Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů