+ BONUS

3 x šablona mandaly a postup jak ji na polštář vytvořit zdarma

Meditační polštář a podložka

Cena:

120 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod na ušití meditačního polštářku Zafu a meditační podložky Zabuton. Polštářek i podložka jsou tvořeny dvěma částmi, a to  vnitřní částí, která je naplněná výplní, a vnější částí, která je snímatelná a uzavíratelná na zip, aby se dala lehce sundat a vyprat. U meditačního polštářku Zafu je i vnitřní část opatřena zipem, aby se dala výplň, nejčastěji pohankové slupky, přidat nebo odebrat. Každý si tak lehce může přizpůsobit velikost sedáku a udělat si pohodlí dle svých potřeb.  

Velikosti:  

 • Zafu - průměr 33 cm a výška 16 cm (lze upravit dle vašich požadavků).
 • Zabuton - 70 x 70 cm.

Náročnost: Začátečník

Že nevíte, co to je Zafu a Zabuton a meditovat se nechystáte? Nevadí. Stačí jeden pohled a je jasné, že tento sedák a podložku využijete i na tisíc jiných způsobů.

 • Chodí k Vám početné návštěvy a nemají na čem sedět? Ušijte si domů pár sedáků v barvách, které ladí k Vašemu bytu, a rázem doma máte praktický i zajímavý doplněk interiéru.
 • Potřebujete si v práci za stolem občas podložit nohy? Co takhle si hodit pod stůl jeden sedák s pohankovými slupkami a unavené nohy nechat lehce šlapat a masírovat i při plnění pracovních úkolů?
 • Hrají si a leží Vaše děti s kamarády často na zemi? Možná by se jim hodily barevné sedáky s příjemně ševelící náplní, na kterých by se děti mohly pohodlně povalovat.
 • A že nevíte co s podložkou? Možná by Vaše židle chtěly nové sedáky nebo mazlíček nový pelíšek. Určitě něco vymyslíte.
 • Napadají vás další možnosti využití? Tak je připište do komentářů a inspirujte ostatní.

Součástí návodů je také postup, jak spočítat rozměry jednotlivých dílů pro jakýkoliv rozměr Zafu sedáku. Nic Vás tak nebude omezovat ve Vaší tvůrčí kreativitě. 

Aby byl sedák skladnější a mohli jste s ním lehce vyrazit třeba do přírody, je doplněný popruhem, pomocí kterého sbalenou podložku snadno upevníte a přenesete, kam bude potřeba.  

Využijte BONUS ZDARMA - 3x šablona mandaly a návod, jak ji použít. 

Chcete Vašemu meditačnímu polštáři dodat více potřebné energie? Zvolte si některou z přiložených šablon: mandalu HOJNOSTI, mandalu ZDRAVÍ nebo mandalu SPOKOJENOSTI. Kresbou vybrané mandaly na sedák podpoříte energii při meditaci.  


 

Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií. Tentokrát má návod téměř 100 ks barevných fotografií.
 • Zvládne podle něj šít i úplný začátečník, který umí ovládat šicí stroj.

Odkaz na návod v PDF formátu obdržíte po zakoupení e-mailem na uvedenou e-mailovou adresu.

 

Co budete potřebovat:

Barevné nebo jednobarevné pevnější bavlněné nebo lněné látky, výplně a krátký a dlouhý zip.  Základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

Podrobný soupis materiálu a potřeb najdete v návodu. 

Těšíme se na společné šití. mamas

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Hana Stiborová napsal:

  Dobrý den. Střih na meditační polštářek je výborný, skvěle udělaný. Nejsem žádná velká švadlenka a opravdu se mi povedl nad očekávání a bylo to určitě díky Vašemu střihu. V galerii je fotka. Děkuji Hana Stiborová

 2. Ingrid Rehorova napsal:

  Mozem platit aj v Eur?
  Dakujem za odpoved 😊

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Ingrid, ano můžete. Při objednávání zvolte stát SK a cena se přepočítá na Eura. Platba je však možná pouze bankovním převodem. Bára

 3. Jarka napsal:

  Dobrý den, prosím vás, z jaké látky jste šily podsedák, který je na fotkách? To je čistý len? A jaká gramáž? Dekuji
  Jarka

 4. Pat napsal:

  Děkuji za návod, je dobře popsaný + fotografie, úplně super!

 5. Martina napsal:

  Zdravím, kolik kg pohankových slupek je potřeba na jeden meditační polštářek ? Děkuji za odpověď, Martina.

  • mamas napsal:

   Dobrý večer Martino, už jsem to tady myslím někde psala, tak snad jste to našla dřáve, než neraguji. 🙂 Na meditační polštářek šitý dle rozměrů v návodu, by měly stačit 3 kg slupek. Bára

 6. Monika napsal:

  Není tady někdo z UL a okolí kdo by taky rád tvořil s pohankovýma slupkama a s kým bych si rozdělila 15kg slupek + poštovné? :). Chtěla bych objednat tak do konce října.

 7. Monika napsal:

  Dobrý den, je součástí návodu na meditační polštářek i tip, kde a jakou sehnat výplň (tu pohankouvou)? Je možné použít i běžné měkké pes kuličky apod., nebude se potom moc propadat? Děkuji.

  • mamas napsal:

   Moni, konkrétní tip, kde výplň koupit, v návodu není, protože se obchody dost mění a nechtěla jsem, aby tam byly nefunkční odkazy. Stačí zagooglit a vyjede aktuální nabídka. Já jsem třeba objednávala v obchůdku Pohankový mlýn. Pes kuličky se mi na tohle zdají moc měkké, to by se tam musel nacpat snad celý pytel, aby to drželo tvar. 🙂 Ale vhodné na to můžou být i špaldové slupky anebo polystyrenové kuličky. Tradičně bývá Zafu plněné Kapokem, ale to by se trochu prodražilo. 🙂
   Bára

   • Monika napsal:

    Na ten Pohankový mlýn jsem také koukala. Já jen že si ráda nechám poradit, od toho kdo ví :). Jj ty pes kuličky asi máte pravdu. A kolik tak je toho potřeba do jednoho polštářku podle vašeho receptu? Copak o to, objem si spočítám, ale oni to mají všude na kg… ;).

    • mamas napsal:

     Jooo, tak to jsem taky netušila, a proto mi doma stojí celý pytel. 🙂 Na sedák dle rozměrů v návodu by měly stačit 3 kg. B.

     • Monika napsal:

      No vidíte, tak mi těch pár kilo pošlete. Mejlem 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů