Jak na růžky u čepice

Koupili jste si u nás návod na čepici třeba z trička a bojujete s růžky. Tak se pojďte kouknout, jak lze rychle, jednoduše a pěkně růžky na čepici vykouzlit.

Dřív jsem to dělávala v ruce, ale výsledek nebyl dle mých představ. Tak jsem si řekla: „Proč já to vlastně nedělám na stroji?“ A tak už je na něm dělám a Vy můžete taky. 🙂


Vezměte si čepičku, odměřte si, jak velké růžky budete chtít udělat a pěkně si je poskládejte.

Pevně to držte, otočte naležato a šoupněte do stroje. Možná se Vám to nebude chtít vlézt pod patku, tak ji zkuste trochu nadzvednout. Když zatlačíte páčku na špouštění patky nahoru, patka se trochu zvedne a máte tak víc místa na vložení růžku. Růžek vkládejte pod patku nejlépe od špičky k místu šití, ne z boku. Když vkládáte z boku, tak se vám sklady můžou rozjet, když od špičky, tak zůstanou poskládané, tak jak jste si je nachystali.

Na stroji si nastavte cikcak steh a délku stehu nula.
No, a už jen sešlápněte pedál a na jednom místě udělejte několik, cca 10, stehů na sobě. A máme HOTOVO! Pokud by se vám růžek napoprvé nepovedl, nevadí. Prostě rozevřete sklad, steh rozstřihněte, vyndejte nitky a můžete začít od začátku. 🙂
Ať se vám šití daří.
Bára
Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů