Lacláče od Katky

Pomáhat dědovi nebo tátovi v dílně a ještě při tom vypadat skoro jako on, tak to je sen nejednoho malého kutila. 🙂 Katka svému synovi takové pořádné montérky ušila posle našeho střihu na lacláčové kalhoty. Nechejte se inspirovat a neomezujte se jen na to, co vám ve střihu předložíme. Udělejte si to po svém, stejně jako Katka. Jen se podívejte:

katata 2

katata 3

katata 1

Katce nakonec neseděla velikost kalhot, což nás moc mrzí, protože s tím měla mnoho práce. Snad to bude příště lepší. Střih na lacláče je nyní trochu upraven a velikosti rozšířeny až do 122.

Katce moc děkujeme za fotečky i milý mail a budeme se těšit na dílka i Vás ostatních.

Mějte krásné, i když momentálně trochu upršené, letní dny.

Bára

Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Marcela napsal:

  Dobrý deň, bolo vy možné ušiť laclace zo zimného softshelu? Nechcem ich len do pása…
  Ďakujem za info.
  Marcela

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Marcelo, lacláče se dají ušít i ze softu, ale je tam pár úskalí… 🙂 Už jsme o tom psali rovnou u střihu, tak přeposílám odpověď i sem…
   Lacl je šitý dvojitě, podhrnutý a „nasazený“ na spodní díl kalhot. Tak tady je riziko, že se tam potká více vrstev a u softu by to mohl být trochu problém při pošití. A pak bych určitě volila větší velikost, protože mám zkušenost, že když šiji ze softu, tak je pak vše menší, takže střihnout šířku z větší velikosti, délku nechat z té, co potřebujete. Ať se povedou. Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů