Mamas video: Řezání kolečkem

Máte doma řezací podložku na patchwork a řezací kolečko? Zkuste je použít na přípravu střihu z látky. Jednoduše střih vyřízněte místo stříhání. Jak na to a další informace k podložce, kolečku a pravítku se dozvíte v našem novém videu s názvem Řezání kolečkem.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Je super, pokud máte podložku dostatečně velikou a vejde se Vám tam celý dětský střih. Tuhle metodu si oblíbila Barča, já více stříhám.  Ale musím uznat, že třeba u střihů z úpletu, kdy jsou okraje látky dost živé, je okraj hezčí u řezu, kde si mohu pomoci zatíženým pravítkem, než u stříhání, kdy se může vytvořit zubatý okraj. Pro obloučky a tvary je vhodné menší kolečko. Na trhu také najdete kolečka ozdobná pro tvarové řezy.

Myslím, že podložku, pravítko a kolečko využije každá švadlenka, i když nešije patchwork. Pokud už je ve své výbavě máte, zkusili jste je použít i na střihy? Jaké máte zkušenosti? Napište nám do komentářů. Pokud tuto základní výbavu nemáte, máte tip na praktický dárek, pro své okolí, kterým Vás potěší :o).

Další důležité informace a tipy se dočtete také v našem článku 10 věcí, které by neměly chybět ve výbavě žádné švadlenky zde.

Hezké prázdniny a slunné dny

Dáša

Bára & Dáša_mamas
Zakladatelky projektu Šijte s námi. Svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
  1. ivana napsal:

    Poradíte mi prosím, jaké řezací kolečko si pořídit, když chci šít z úpletů hlavně trička, mikiny apod. /pro děti i dospělé/? Nebude 45 mm moc velké? Nemám s tím zkušenost, tak co půjde začátečníkovi lépe? Děkuji moc

    • mamas napsal:

      Dobrý den Ivano, já mám 60 a ta je na zatáčky dost velká, tak jsem si pořídila 28 mm. Ta je na zatáčky fajn. Takže doporučuji malou 28. Se 45 zkušenost nemám. Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů