Ušij tašku a zaměstnej člověka

Hezký listopadový den. Před časem nás oslovilo Centrum Kašpar s projektem „Ušij tašku a zaměstnej člověka“. Letos se pořádá již šestý ročník, ale musím přiznat, že jsem o projektu vůbec nevěděla.

Více se o centru dočtete na jejich webových stránkách. Centrum působí v Liberci, ale zapojit se do taškového projektu může každý. A proč se šijí tašky? Protože s taškou se chodí na „trh“ a centrum pomáhá lidem na „trhu práce“.

Je to jednoduché, do 20. 11. 2019:

 • vyrobíte jakoukoli tašku (nákupní, kosmetickou, pytlíky), jakoukoli technikou (šití, háčkování)
 • tašku pošlete nebo přinesete do centra – Centrum Kašpar, Kašparova 73, Liberec 25, 463 12
 • taška bude vystavena a nabídnuta k prodeji na benefici 23. 11. 2019 v liberecké galerii Lázně.

Podle minulých ročníků je o benefici zájem a je potřeba minimálně 500 kusů tašek. Pro letošní ročník je stále tašek málo! A tak, pokud Vás tento projekt oslovil, ušijte tašku a pošlete.

Já jsem zvolila eko trend a rychlé šití. Bavlněná taška a textilní sáčky. Rozměry podle látek, které jsem našla. Bavlněná taška je inspirována nákupkou co snese všechno a sáčky jsou mamas nákupní textilní sáčky.

A protože jsem měla dost látky, ušila jsem dvě tašky a ke každé tři sáčky.

Pak už jen zabalit.

A zítra na poštu.

Díky pokud se zapojíte! Foto své tašky můžete přidat také do naší galerie.;-)

Máte někdo zkušenost s Centrem Kašpar nebo beneficí minulých ročníků? Těšíme se na komentáře.

Dáša

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Petra napsal:

  Dobrý den, moc děkujeme za podporu benefice a ušité tašky. Z došlých tašek vím, že se díky vašemu příspěvku zapojily další šikovné ženy. A i díky vám máme 3 dny před beneficí neuvěřitelných 804 tašek!

  Děkujeme! Za tým Centra Kašpar
  Petra Hottmarová

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Petro, to jsou skvělé zprávy. Mám radost, že jsme mohly Vaši akci aspoň takto na dálku trochu podpořit. Přeji, ať se benefice o víkendu vydaří nad očekávání! Bára

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů