Jak na oboustranný zip

Do mikiny jsem chtěla všít oboustranný zip, nakonec jsem ho nepotřebovala (více se dočtete zde), ale věřím, že dnešní návod se bude hodit do budoucna i Vám. V obchodě jsem požadovaný zip s překlápěcím úchopem nebo oboustranným jezdcem nesehnala, ale vyzkoušela jsem zkompletovat koupený jezdec a zip a výsledek fungoval.

Koupila jsem si dělitelný spirálový zip označení 5 mm, délka 45 cm. A k tomu jezdec s překlápěcím úchopem určený pro spirálové zipy, u něj byl údaj 6 mm. Co ta čísla znamenají? Je to šířka.

U zipu je to šířka zoubků ve spojeném stavu.

U jezdce je to velikost vnitřního prostoru na vstupu jezdce.

Zip jsem rozdělila na dvě části.

U části, kde mi zůstal jezdec, jsem odstranila horní zábranu proti vyjetí.  Je to ohnutý měkký plíšek. Opatrně jej rozevřete a vyhákněte. Plíšek je měkký a snese jen minimální ohýbání a narovnávání.

Vysuňte původní jezdec.

Na zip nasaďte nový jezdec. Jezdec musí být nastaven, aby pasoval na zoubky.

Jezdcem sjeďte až dolů na konec zipu. Vezměte druhou polovinu a zip zapněte.

Vyzkoušejte – u mě vše fungovalo.

Na horní okraj nasaďte plíšek a opatrně jej sevřete kleštěmi.

A je hotovo, máme oboustranný zip.

V galanterii také najdete mimo samostatných jezdců také horní zakončení proti vyjetí jezdce, spodní zakončení pro zipy v metráži, různé ozdobné jezdce, koncovky i přívěšky na táhla. Stačí jen vybírat a kombinovat.

Krásné poslední únorové dny a těšte se na jarní mamas tvoření.

Dáša

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů