Obaly na učebnice a sešity

Krásný den. Prázdniny se překulily do druhé poloviny a je čas kouknout na seznam školních pomůcek a promyslet, jaký kabát letos budou mít sešity a učebnice vašich dětí. Já se snažím již třetím rokem omezit kupování plastových obalů. V minulém školním roce, kdy děti byly více doma než ve škole, nebyly obaly moc namáhány přenášením v aktovkách a putováním mezi žáky a učiteli, takže šité obaly na sešity z laminované látky budou opět sloužit.  Více o šitých obalech se dočtete zde.

Na knihy a pracovní sešity jsem myslela už v průběhu roku a posháněla jsem různé kalendáře po rodině.

Pro velké pracovní sešity vybírejte co největší formát. Pokud je rozměr jen tak, tak, zpevněte rohy lepící páskou. Jak poskládat papírový obal se dočtete v článku zde.

A protože mě skládání chytlo, máme i obaly na sešity.

Složit obal je zábava, určitě pomohou i děti a potřebujete pouze kalendáře, dlouhé pravítko, tužku, nůžky a lepící pásku!

Inspirovaly jsme Vás? Bude tento školní rok bez nových kupovaných plastových obalů? Jsme zvědavé na komentáře!

Klidný srpen a recyklujte s námi.

Dáša

PS.: Obalům se věnujeme už několikátý rok, vždy před začátkem školního roku. Co vše bylo již napsán se dočtete v následujících článcích:

Šité obaly z laminované bavlny a skládání papírových z balícího papíru,

šité obaly s okýnkem a obaly z kalendáře,

Obaly po roce používání.

Osobně obaly z kalendáře mohu doporučit. Takto vypadaly na začátku a takto na konci roku.

nové
používané

Obaly na sešity z laminované látky jsem jen doplnila o plastové okénko pro zasunutí kartičky s popisem. Nálepky se nám neosvědčily.

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Marie napsal:

  My jsme letos na první školní rok obalili učebnice balícím papírem, ale nápad s kalendáři je super, využiji na příště – schovávám staré nástěnné kalendáře, protože mají krásné obrázky, a zatím mě nenapadlo využití. Jako obal poslouží báječně 😀

  • Bára (mamas) napsal:

   Super, máme radost, že náš článek inspiruje k barevnám obalům. 🙂 Bára

 2. Zuzka napsal:

  Dobry den, diky za nadherny napad,kalendar na obal. Dcera je nadsena. Milovnice kocek,muze mit kocici obaly a maminka spokojena,ze recykluje a alespon trochu setri zivotni prostredi.

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, tak to jsme rády, že papírové obaly přináší dvojitou spokojenost. I pohled na takové obalené knihy je veselejší. Hezký den. Dáša

 3. Ivana napsal:

  To je výborný nápad!! Je mi líto vyhodit krásné listy z kalendáře ,tak si obalím knížky 🙂

  • Dáša (mamas) napsal:

   Krásný den, papír na kalendáře je kvalitní, pevný i s krásným tiskem, takže vydrží. Naše zkušenost ze školy, že se odřou hrany a rohy, ale jinak drží. Dáša

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů