Chlapecké sportovní kalhoty

Cena:

120 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití chlapeckých sportovních kalhot. Střih je univerzální s rovnými nohavicemi, tak akorát přiléhavý, aby pěkně padl, ale poskytl i dostatek prostoru pro pohyb. Do pasu tentokrát všijeme  stavitelnou gumu, aby kalhoty vždy dobře seděly a zároveň byly pohodlné. Poklopec je zde řešen jednoduše pomocí druků. Podle tohoto střihu si vytvoříte kalhoty sportovní, ze softshellu, plátěné, ale i elegantní. Záleží na volbě materiálu. Naučíme se zde spolu pěkně čistě našít pásek se stavitelnou gumou. Budete-li chtít kalhoty méně sportovní, stačí vynechat záševky na kolenou.

Dostupné velikosti:

Šest velikostí: vel. 140 až 176

Náročnost: Mírně pokročilý

 Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií. V návodu na vás čeká více jak 100 fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro mírně pokročilé, protože budeme našívat pásek, ale stačí umět ovládat šicí stroj a postupovat dle pokynů v návodu a zvládne to i začátečník.

Návod obdržíte e-mailem formou odkazu na stránku, kde si jej prohlédnete, stáhnete v PDF formátu nebo rovnou vytisknete.

Součástí návodu je střih pro 7 velikostí. Je přehledně zpracovaný v CAD programu. Střih je rozdělen na několik stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů v návodu si střih slepíte a poté je připraven k použití. 

V tomto návodu se mimo jiné naučíte:

 • Všívat klínové kapsy,
 • našít zadní kapsy,
 • krásně čistě všít pásek,
 • udělat poklopec jednoduše s druky
 • anebo jak všít do kalhot zip, protože jako bonus je v návodu vložen i postup všití zipu do poklopce. (Foceno pro dámskou variantu kalhot.)

Naše návody nejsou jen o střizích a informacích ke konkrétnímu modelu. Naučíte se v nich také obecné postupy, které pak využijete dál ve svém vlastním tvoření. 

Co budete potřebovat:

Látku na kalhoty. Softshell, džínovinu, manšestr, plátno apod. Prostě vše, z čeho máte chuť ušít si kalhoty. Podrobný soupis materiálu najdete samozřejmě v návodu. 

Základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

Těšíme se na společné šití. mamas

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. M. napsal:

  Dobrý den,
  zakoupila jsem střih na chlapecké sportovní kalhoty, kde nebyl pásek jako střihový díl, ale musela jsem si jej dle návodu „zkonstruovat“, tzn, pouze naměřit podle obvodu pasu obdélník šířky 10cm x požadovaná délka. Bohužel podle takovéhoto návodu jsem ustřihla z látky obdélník a přišila do pasu kalhot. Pas se křiví, protože to nebylo ze 2 dílů, jak má pas být, pouze přehnutý obdélník látky. Kalhoty v pase odstávají. Možná by nebylo od věci, zakomponovat střihový díl do střihu nebo udělat podrobnější návod na konstrukci pásku do kalhot, ne jenom obdélník šířky 10cm x naměřený obvod pasu…

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, děkujeme za podnět k vylepšení střihu našeho modelu. Pásek je obdélníkový, protože je tam všitá stavitelná guma, která reguluje nastavení kalhot v pase a pásek stahuje. Pokud nejste se střihem a návodem spokojena, stačí napsat a vrátíme Vám v rámci naší garance spokojenosti peníze za nákup střihu zpět. Bára

 2. Kamila Pohanková napsal:

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, jeslti se nějak liší dívčí a chlapecký střih. Chci pro kluky, ale jsou hodně hubení, dle tabulek velikosti odpovídají spíše dívčím. Děkuji předem za odpověd. Kamila

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Kamilo, dívčí jsou takové více na tělo, mají štíhlejší nohavice, takže pokud máte doma hubeňoury, můžete asi s klidem sáhnout po těch dívčích. 🙂 Bára

 3. Lucka napsal:

  Dobrý večer, zakoupila jsem si střihy na chlapecké a pánské sportovní kalhoty. Chtěla bych podle nich ušít kalhoty ze zimního softshellu, ale nejsem si jistá, z čeho ušít pásek a poklopec – zimní softshel se mi zdá dost silný. Můžete mi prosím poradit? Moc děkuji. Lucka

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Lucko, já jsem tyhle kalhoty šila taky ze zimního (jen tedy variantu dívčí a dámskou, ale jsou řešené stejně) a šila jsme i pásek a poklopec ze zimního softu a dalo se to. I když u pásku, to chtělo trochu násilí, abych to tam při šití dostala.:-) Ale pokud máte, můžete na pásek použít nějaký jarní softshell, ať není tak silný nebo nějaký jiný pevnější materiál. Ale jak už jsem psala, jde to i ze zimního.:-) Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů