Chlapecké sportovní kalhoty

Cena:

120 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití chlapeckých sportovních kalhot. Střih je univerzální s rovnými nohavicemi, tak akorát přiléhavý, aby pěkně padl, ale poskytl i dostatek prostoru pro pohyb. Do pasu tentokrát všijeme  stavitelnou gumu, aby kalhoty vždy dobře seděly a zároveň byly pohodlné. Poklopec je zde řešen jednoduše pomocí druků. Podle tohoto střihu si vytvoříte kalhoty sportovní, ze softshellu, plátěné, ale i elegantní. Záleží na volbě materiálu. Naučíme se zde spolu pěkně čistě našít pásek se stavitelnou gumou. Budete-li chtít kalhoty méně sportovní, stačí vynechat záševky na kolenou.

Dostupné velikosti:

Šest velikostí: vel. 140 až 176

Náročnost: Mírně pokročilý

 Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií. V návodu na vás čeká více jak 100 fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro mírně pokročilé, protože budeme našívat pásek, ale stačí umět ovládat šicí stroj a postupovat dle pokynů v návodu a zvládne to i začátečník.

Návod obdržíte e-mailem formou odkazu na stránku, kde si jej prohlédnete, stáhnete v PDF formátu nebo rovnou vytisknete.

Součástí návodu je střih pro 7 velikostí. Je přehledně zpracovaný v CAD programu. Střih je rozdělen na několik stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů v návodu si střih slepíte a poté je připraven k použití. 

V tomto návodu se mimo jiné naučíte:

 • Všívat klínové kapsy,
 • našít zadní kapsy,
 • krásně čistě všít pásek,
 • udělat poklopec jednoduše s druky
 • anebo jak všít do kalhot zip, protože jako bonus je v návodu vložen i postup všití zipu do poklopce. (Foceno pro dámskou variantu kalhot.)

Naše návody nejsou jen o střizích a informacích ke konkrétnímu modelu. Naučíte se v nich také obecné postupy, které pak využijete dál ve svém vlastním tvoření. 

Co budete potřebovat:

Látku na kalhoty. Softshell, džínovinu, manšestr, plátno apod. Prostě vše, z čeho máte chuť ušít si kalhoty. Podrobný soupis materiálu najdete samozřejmě v návodu. 

Základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

Těšíme se na společné šití. mamas

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Kamila Pohanková napsal:

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, jeslti se nějak liší dívčí a chlapecký střih. Chci pro kluky, ale jsou hodně hubení, dle tabulek velikosti odpovídají spíše dívčím. Děkuji předem za odpověd. Kamila

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Kamilo, dívčí jsou takové více na tělo, mají štíhlejší nohavice, takže pokud máte doma hubeňoury, můžete asi s klidem sáhnout po těch dívčích. 🙂 Bára

 2. Lucka napsal:

  Dobrý večer, zakoupila jsem si střihy na chlapecké a pánské sportovní kalhoty. Chtěla bych podle nich ušít kalhoty ze zimního softshellu, ale nejsem si jistá, z čeho ušít pásek a poklopec – zimní softshel se mi zdá dost silný. Můžete mi prosím poradit? Moc děkuji. Lucka

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Lucko, já jsem tyhle kalhoty šila taky ze zimního (jen tedy variantu dívčí a dámskou, ale jsou řešené stejně) a šila jsme i pásek a poklopec ze zimního softu a dalo se to. I když u pásku, to chtělo trochu násilí, abych to tam při šití dostala.:-) Ale pokud máte, můžete na pásek použít nějaký jarní softshell, ať není tak silný nebo nějaký jiný pevnější materiál. Ale jak už jsem psala, jde to i ze zimního.:-) Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů