Sedací vaky

Cena:

95 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod na ušití sedacích vaků. Vaky jsou „mašličkového“ tvaru, jedná se o válec, který je na stranách sešitý, švy jsou vzájemně otočeny o 90°. Tento tvar je vhodný jak pro ležení i sezení na vaku. Vaky jsou plněny polystyrenovými kuličkami EPS. Kuličky jsou uzavřené ve vnitřním bavlněném vaku. Vnější vak je ušit z kočárkoviny. Oba vaky (vnitřní i vnější) jsou uzavřené na zip. Vnitřní vak má zip na sešité základně pro snadné plnění. Vnější vak má zip po délce, aby se vnitřní vak snadno vyndával a dával zpět. Zip na vnějším vaku je celý skryt pod klopou, aby nepřekážel při sezení.

Dostupné velikosti:

Tři velikosti: mini, junior, senior
Pro malé děti, děti a dospělé.

Náročnost: Začátečník

 Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro začátečníky. Stačí umět ovládat šicí stroj a postupovat dle pokynů v návodu.

Návod obdržíte e-mailem formou odkazu na stránku, kde si jej prohlédnete, stáhnete v PDF formátu nebo rovnou vytisknete.

Vaky doplní a oživí Váš domov. Pusťte se do díla sami a uvidíte, že to není žádná věda!

V tomto návodu se mimo jiné naučíte:

 • Všití zipu do švu. 
 • Všití  zipu chráněného klopou.  

Naše návody nejsou jen o střizích a informacích ke konkrétnímu modelu. Naučíte se v nich také obecné postupy, které pak využijete dál ve svém vlastním tvoření.

Co budete potřebovat:

Látku na vnější vak - nejlépe kočárkovinu a látku na vnitřní vak - bavlněné plátno (lze použít i staré povlečení apod.) Zip v metráži a polystyrenové kuličky. 

Základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

Těšíme se na společné šití. 

mamas

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Miluše napsal:

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat jaké množství kuliček se dáva do sedacího vaku.

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, v našem návodu najdete postup na ušití sedacího vaku ve třech velikostech. Náplní jsou polystyrenové kuličky. Při sezení se máte zabořit a vytvořit si „hnízdo“. Jejich množství je tedy na každém uživateli. Čím více, tím je vak „tužší“ a je potřeba více síly (hmotnosti) pro zaboření. Málo výplně zase způsobí, že sedíte na tvrdé zemi a kuličky jsou vytlačeny do stran. Časem se také kuličky opotřebují a je vhodné je doplnit. Pro naše vaky jsme zvolili množství náplně – vak mini 130 l, střední 180 l, maxi 250 l. Dáša

 2. Blanka napsal:

  Dobrý den, trochu váhám se zeptat, ale na co je potřeba úplet a guma do pasu? 🙂

  • Bára (mamas) napsal:

   Blani, no přece abychom si spíchly tepláky do gumy, až se na vacích budeme válet, aby nám bylo pohodlně.:-) Je to samozřejmě chyba v popisku, už je opraveno, díky za upozornění. Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů