Soupravička pro miminko

Cena:

95 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití soupravičky pro miminko - kabátek bez kapuce a kalhotky. Rukávy, nohavice i pas kalhot jsou ukončeny do nápletu, aby komplet dětem dlouho vydržel a vy jste si své dílko na dětech dlouho užili. Soupravička je ušita z heboučkého kojeneckého plyše, ale použít můžete i teplákovinu, fleece nebo jen úplet. 

Dostupné velikosti:

Šest velikostí: vel. 56 až 86

Děti ve věku cca 1 měsíc až 1,5 roku.

Střih obsahuje všechny uvedené velikosti. 

Náročnost: Začátečník

  Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií.
 • Náročnost je zde uvedena pro začátečníky. Stačí umět ovládat šicí stroj a postupovat dle pokynů v návodu.

Návod obdržíte e-mailem formou odkazu na stránku, kde si jej prohlédnete, stáhnete v PDF formátu nebo rovnou vytisknete.

Součástí návodu je střih pro 6 velikostí. Je přehledně zpracovaný v CAD programu. Návod je rozdělen na několik stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů v návodu si střih slepíte a poté je připraven k použití. 

Sehnat kabátek pro miminko, který nemá kapuci, je někdy nadlidský výkon. Přitom dětí ležící na zádech si kapuci příliš neužijí. Pusťte se do díla sami!

V tomto návodu se mimo jiné naučíte:

 • Všívat do pasu, do rukávů i nohavic náplet. 
 • Krásně začistit límeček tak, aby na Vás nikde nekoukalo nic ošklivého.  

Naše návody nejsou jen o střizích a informacích ke konkrétnímu modelu. Naučíte se v nich také obecné postupy, které pak využijete dál ve svém vlastním tvoření. 

Co budete potřebovat:

Barevný kojenecký plyš nebo jinou látku vhodnou na mikinku a kalhoty. Pružnou látku (patent, úplet, náplet) na lemy rukávků, nohavic a do pasu. Patentky na zapínání. Podrobný soupis materiálu a spotřeby najdete samozřejmě v návodu. 

Základní šicí potřeby, trochu času a chuť tvořit.

Těšíme se na společné šití. 

mamas

Jedná se o STŘIHOVOU ŠABLONU = > střih se zahrnutými přídavky na švy a záložky => snadné a rychlé šití vhodné i pro začátečníky!

Při platbě on-line střih do 2 minut doma

Střihy se zahrnutými přídavky na švy 

Podobné střihy a návody:

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Monika napsal:

  Střih přišel ihned po zaplacení ,a je srozumitelný , dobře se šije. Děkuji a určitě koupím další 👍

 2. Véna napsal:

  Soupravička ušitá velmi rychle.Pokud se držíte postupu a nejprve si vše přečtete nemůžete neuspět. Určitě budu nadále sledovat a dokupovat další střihy.

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, děkujeme za komentář, ať se i dále s námi dobře šije. Dáša

 3. H.Jakoubková napsal:

  Střih je velmi dobře vypracovaný a návod k němu opravdu podrobný, šije se podle něj opravdu dobře. Jediné, co mi chybělo, je vyznačení předního a zadního sedu u tepláčků (nebo jsem přehlédla?) Každopádně moc děkuji za velmi vydařený střih i návod.

  • Bára (mamas) napsal:

   Dobrý den, Hanko, děkujeme za milou zpětnou vazbu. Přední a zadní sed na střihu označen není, to máte pravdu. Zadní sed je vždy vyšší než přední, tak nám to asi nepřišlo nezbytné. 🙂 Pěkné dny. Bára

 4. Almika napsal:

  Návod je vynikající, kabátek vypadá jako od profesionála, krásně sedí.

 5. Lenka napsal:

  Dobrý den, u některých tepláčků, bodýček vidím poznámku, že je navrženo pro děti, které nosí papírové plenky. U jiných tepláčků je poznámka, že pro látkové plenky. Byla jsem z toho překvapená. Copak to není jedno? Asi ne… Tak se ptám:” Tyto tepláčků jsou jak navržené?”.

  Děkuji, LT

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, mám dvě děti a obou jsem používala látkové i papírové pleny. Obecně se dá říci, že látková plena je větší než papírová. Ale záleží zase na provedení látkové pleny. Děti, které nosí látkové pleny mají „větší zadek“. Takže třeba u body je potřeba, aby část, která se zapíná mezi nožičkama byla dost dlouhá. Oni i 2 cm jsou i miminek hodně. U body se to řeší třeba i „vsadkou na zapínání“ (extendor na dětské body). U kalhot zase je potřeba, aby byl hluboký sed. Dítě s látkovou plenou budete těžko oblékat třeba do dětských riflí či upnutých kalhot. Ale zase je to individuální, podle tělesné stavby miminka. U kalhot je to dobře vidět, když dítě začne lézt, jestli je v oblasti boků dost látky a dostatečně hluboký sed, pokud ne (tak to znají i dospělí) lem kalhot se posouvá na zadek. Naší soupravu pro miminko jsme u syna používala i na látkové pleny. Dáša

   • Lenka napsal:

    Moc děkuji za odpověď. Naše miminko bude nosit papírové plenky, tak bych nemusela nic upravovat a mohu vycházet z vašeho střihu. Děkuji. Pěkný den. Lenka

 6. JITKA napsal:

  Střih pasuje úplně přesně.Radost šít.

 7. Zuzana napsal:

  Se střihem jsem nad míru spokojená, šilo se mi podle něj perfektně.

 8. Veru napsal:

  Kabátek se podle návodu šije velmi pěkně jen jsou malému tlouštíkovi dlouhé rukávky a přitom se patentky přes bříško lehce rozevírají…to ale není chyba návodu, ale důsledek apetitu miminka :-). Kabátek byl šit jako dárek, tudíž neproběhlo aktuální měření. Všem ho tudíž vřele doporučuji, zejména pokud máte opravdu dobře prospívající miminka.
  Úplně dobře mi nešel začišťovací proužek, tak jsem lem výstřihu přišila jen na overlocku bez začištění a nevypadalo to úplně špatně.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů